فاجعه کرونایی در خوزستان / 100 کودک گرفتار کووید-19

به گزارش رکنا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ابول نژادیان اظهار داشت: در حال حاضر تنها مرکز بستری و درمان کودکان زیر ۱۵ سال مبتلا به ویروس کرونا بیمارستان ابوذر اهواز است.

وی ادامه داد: حدود ۱۰۰ کودک خوزستانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که تاکنون موردی از فوت کودکان بدون بیماری زمینه‌ای گزارش نشده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: تنها در یک مورد فوت کودک ۶ ماهه بر اثر بیماری کرونا گزارش شده بود که آن هم پس از بررسی متوجه وجود بیماری زمینه‌ای او شدیم.

3 کودک مبتلا به کرونا در خوزستان فوت کرده اند

وی ادامه داد: درمجموع تاکنون ۲ تا سه کودک مبتلا به ویروس کرونا با بیماری زمینه‌ای همچون نقص ایمنی در استان خوزستان فوت کرده‌اند.

ابول نژادیان بیان کرد: ورودی مراکز ۱۶ ساعته تست کرونا و بیمارستان‌های اهواز در هفته گذشته حدود ۲ هزار و ۵۴۰ مورد به روزانه یک‌هزار و ۷۰۰ مورد رسیده اما در شهرهای قرمز این روند کاهشی نبوده است.

وی درخصوص نقاهتگاه‌های اختصاص یافته به مبتلایان کرونا گفت: نقاهتگاه‌ها با این هدف ایجاد شده‌اند که اگر مبتلایی شرایط حضور در قرنطینه خانگی را نداشت در در این محل‌ها مستقر شود اما در استان خوزستان استقبال کمی از این نقاهتگاه‌ها شد.

ابول نژادیان افزود: در مجموع کمتر از ۱۵۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا از حضور در نقاهتگاه‌ها استقبال کردند از سوی دیگر هر بیمار باید حداقل به مدت ۱۴ روز در نقاهتگاه‌ها بستری شود.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شرایط اقتصادی برای تامین هزینه لباس و غذای این افراد را ندارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟