کرونا در این استان بیداد می کند / آژیر خطر به صدا درآمد

به گزارش رکنا، رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کرونا در خراسان رضوی به وضع هشدار بازگشته است.

 بر اساس تازه‌ترین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خراسان رضوی که در کاهش و مهار بیماری کووید۱۹ موفق عمل کرده است دوباره از نظر شیوه این بیماری همه‌گیر در وضع هشدار قرار گرفت.

وضعیت قرمز کرونا در خراسان رضوی

دکتر حمیدرضا رحیمی رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار شهرستان در خراسان رضوی از مجموع ۱۴شهرستان زیر پوشش خدمات این دانشگاه شامل مشهد در مرکز، گناباد و بجستان در جنوب و قوچان در شمال خراسان رضوی هم اکنون از نظر شیوه ویروس همه‌گیر کرونا به وضع قرمز بازگشته‌اند.

او افزود: شیوع بیماری کووید۱۹ در بردسکن واقع در جنوب غربی وکلات در شمال شرق خراسان رضوی مهار شده و وضع سفید بر این دو شهرستان حاکم است.

رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: هم اکنون ۱۰شهرستان دیگر در خراسان رضوی از حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضع زرد قرار دارند.

رحیمی با بیان اینکه شرایط کنونی پنج شهرستان نیشابور واقع در مرکز، تربت‌جام واقع در جنوب شرقی، کلات واقع در شمال شرقی، مه‌ولات واقع در جنوب و بینالود "طرقبه‌شاندیز" واقع در شمال این استان را از نظر شیوع این بیماری در وضع سفید است، بیان کرد: جدا از شهرستان‌هایی که وضع شیوع کرونا در آن‌ها تشریح شد، بقیه مناطق خراسان رضوی به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت زرد هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟