پاره شدن طناب دار قاتل در زندان آبادان

به گزارش رکنا، نعمت الله روشن روان رئیس دادگستری آبادان گفت: سال ۱۳۸۹ در یکی از مناطق این شهرستان ، نزاع خانوادگی بر سر مسائل مالی رخ داد که در این درگیری ، فردی با استفاده از اسحله شکاری اقدام به تیر اندازی می کند و ۲ نفر از بستگان خود را به قتل می رساند و قاتل پس از دستگیری و طی مراحل قانونی به قصاص محکوم می شود.

او افزود: حدود ۱۰ سال بزرگان زیادی از منطقه و استان برای اخذ رضایت اولیاء دم مقتولین به منزل آن‌ها مراجعه کردند، ولی نتیجه ی حاصل نشد تا اینکه به دستور زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان و باهماهنگی دادگستری این شهرستان ، پرونده برای سازش و اخذ رضایت به شعبه ۸ شورای حل اختلاف آبادان ارجاع داده شد.

اظهار پشیمانی و ندامت قاتل باعث بخشش او شد

رئیس دادگستری آبادان با اشاره به بررسی این پرونده توسط رئیس مجتمع و اعضاء شعبه ۸ شورای حل اختلاف این شهرستان اظهار پشیمانی و ندامت قاتل ، با پیگیری‌ها و تلاش های مضاعف در حرکتی جهادی و خداپسندانه سرانجام پس از برگزاری چندین جلسه و مذاکرات فراوان با اولیا ء دم و بزرگان طرفین ، خانواده مقتولین با حضور در دفترخانه رسمی و اخذ وجه‌المصالحه رضایت ثبتی خود را اعلام و از حکم قصاص قاتل فرزندان خود صرف نظر کردند.

روشن روان ادامه داد: اولیاء دم با بخشش قاتل پس از طی حدود ۱۰ سال زندان ، زندگی دوباره ی به او بخشیدند.

او ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای جهادگرانه رئیس مجتمع و اعضاء شعبه ۸ شورای حل اختلاف این شهرستان در حل و فصل و ایجاد صلح وسازش بین طرفین این پرونده تصریح کرد: اسلام دینی مبتنی بر صلح و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز انسان‌ها با یکدیگر است و لذا می‌طلبد مدیران و متولیان ، بزرگان و ائمه جمعه و جماعات ، اساتید حوزه و دانشگاه، فرهنگیان و.... فرهنگ ارتباطات اجتماعی و آگاهی‎بخشی عمومی و فرهنگ صلح و سازش را در بین مردم نهادینه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟