کوچک ترین مبتلا به کرونای ایران را بشناسید

به گزارش رکنا،متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: کوچک‌ترین نوزادی که از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در بیمارستان کنگان بستری‌شده، نوزاد ۸ ماهه بوده که با حال مساعد ترخیص شده است.

دکتر محمد شبانکاره متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بیان کرد: از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در کنگان ۶ کودک و نوجوان مبتلا به این بیماری رجوع کرده‌اند که کوچک‌ترین آن‌ها نوزاد ۸ ماهه و بزرگ‌ترینشان نوجوان ۱۳ ساله بوده است.

نوزاد ۸ ماه کرونایی با حال خوب ترخیص شد

او عنوان کرد: پنج نفر از این تعداد از یک تا پنج روز بستری‌شده‌اند به جزء دو نفر، حال عمومی بقیه تقریبا خوب بوده است.

متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ادامه داد: بدترین وضعیت مربوط به دختر ۱۳ ساله بوده است که تنگی نفس شدید و درد قفسه سینه داشته که خوشبختانه بعد از سه روز درمان و بستری بهبود پیدا کرد.

دکتر شبانکاره افزود: علامت اصلی و مشترک در بین پنج بیمار، سرفه بوده، ولی در یک کودک ۱۳ ماهه، علائمی مانند اسهال و تب نیز وجود داشت.

او عنوان کرد: کوچک‌ترین بیمار کرونایی بیمارستان کنگان که یک نوزاد ۸ ماهه بوده به علت سن کم تقریبا دو روز بستری‌شده و با حال عمومی خوب مرخص شد.

متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: خانواده‌ها در صورت مشاهده علائم ویروس کرونا در کودکانشان، از دارو درمانی بدون تجویز پزشک خودداری کرده و تنها در سریع‌ترین زمان به مراکز سلامت مربوط به کرونا مراجعه کنند.

دکتر شبانکاره یادآور شد: تب و سرفه شایع‌ترین علائم کرونا ویروس در کودکان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟