پلنگ به من حمله کرد از ترس شکارش کردم / این مرد مازنی واقعیت را می گوید؟

به گزارش رکنا، ادعای شکار یک قلاده پلنگ از سوی شکارچیان در باغات روستای یازن منطقه اشکور شهرستان رامسر، در تاریخ ۲۱ خرداد ماه ۹۹ در فضای مجازی دست به دست شد، بطوریکه برخی از کاربران محلی مدعی شدند، یک قلاده پلنگ از سوی شکارچیان کشته و پلنگ دیگری نیز زخمی شده است و صدای غرش گاه و بیگاهش به گوش اهالی روستا می‌رسد.

محمدرضا نیاستی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رامسر در خصوص این ادعا گفت: پس از اطلاع از ادعای شکار یک قلاده پلنگ در فضای مجازی، نیرو‌های محیط زیست شهرستان رامسر تلاش کردند تا موضوع را از طریق دهیاران و شورا‌ها و با حضور در منطقه بررسی کنند که تاکنون موفق نشدند به مدرکی دست یابند که نشانگر کشته شدن یک قلاده پلنگ باشد.

او افزود: حمله پلنگ به انسان به ندرت اتفاق می‌افتد ضمن آنکه اگر حمله‌ای رخ داده باشد، باید فرد نجات یافته جراحات و زخم ناشی از حمله پلنگ را دربدن داشته باشد که تا این لحظه فردی که دچار واقع حمله پلنگ شده باشد، مراجعه نکرده است.

حضور پلنگ در منطقه رامسر تایید شد

محمد رضا نیاستی با بیان این‌که جست و جو‌ها برای اطمینان از کشته شدن احتمالی یک قلاده پلنگ و یا پلنگ زخمی دیگر با جدیت ادامه دارد، افزود: با توجه به آثار و نشانه‌های مشکوک در منطقه، حضور پلنگ تایید، اما همچنان به معنای اطمینان کامل از حضور این حیوان در منطقه نیست و ادعای شکار آن توسط شکارچیان نیاز به اثبات دارد که به همین منظور هماهنگی‌هایی با دادستان و نیروی انتظامی انجام شده و تا حصول نتیجه موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

او در خصوص ادعای شنیده شدن صدای پلنگ زخمی افزود: سه شب متوالی نیرو‌های محیط زیست شهرستان رامسر در منظقه‌ای که ادعا می‌شود صدای غرش پلنگ به گوش رسیده مستقر شدند و در تمام مدت، صدایی مبنی بر حضور پلنگ شنیده نشده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رامسر با انتقاد از شایعه پراکنی‌های بی مورد در فضای مجازی گفت:‌ شایعات باعث حساسیت و وحشت زیاد در بین اهالی روستا شد ضمن اینکه افرادی که مدعی هستند این شکار انجام شده می‌توانند مستندات خود را به اداره محیط زیست شهرستان رامسر و یا فرمانداری و بخشداری ارائه کنند.

او با تقدیر از تلاش و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان، اطمینان داد، موضوع را تا حصول نتیجه نهایی با جدیت پیگیری خواهیم کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟