فیلم و عکس از جزئیات آتش‌سوزی بزرگ در اسکله صیادی بندر کنگ‌
حجم ویدیو: 7.54M | مدت زمان ویدیو: 00:01:01

به گزارش رکنا،علی نیکوئی در بندرلنگه اظهار داشت: شامگاه روز گذشته در حوالی ساعت 23 در اسکله صیادی بندر کنگ یک مورد آتش سوزی به وقوع پیوست.

وی افزود: ما پس از کسب اطلاع از این حادثه سریعا نیروهای آتش نشانی مستقر در شهرستان را بسیج کرده و به محل آتش سوزی اعزام کردیم.

فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: اکیپ‌های آتش نشانی پس از حضور در محل سریعا نسبت به مهار آتش اقدام کردند و نهایتا این آتش سوزی در ساعت 3 بامداد اطفا شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این حادثه 7 فروند لنج صیادی دچار آتش سوزی شدند که 4 لنج به طور کامل در آتش سوختند و به 3 مورد نیز آتش بالای 60 درصد آسیب وارد کرد.

نیکوئی با اشاره به اینکه در حادثه شب گذشته 3 فروند قایق موتوری نیز در آتش سوختند گفت: در این اسکله حدود 160 لنج صیادی وجود داشت که خوشبختانه با تلاش آتش نشانان از سرایت آتش به سایر لنج ها جلوگیری ‌شد.

وی افزود: علت این آتش سوزی هنوز مشخص نشده است اما دو فرضیه برای آن وجود دارد، دلیل اول احتمال می‌رود که این امر به سبب آشپزی و سهل انگاری در یک لنج صیادی فایبر بوده باشد و علت دوم نیز اتصال ژنراتور است که هر دو مورد در حال برررسی است.

فرماندار بندرلنگه در پایان با اشاره به خسارت بالای وارد شده به لنج های صیادی و تاکید بر عدم وارد آمدن خسارت جانی به افراد گفت: میزان ریالی این خسارت هنوز برآورد نشده است اما قیمت هر لنج صیادی در حدود یک میلیارد تومان است که به صاحبان این لنج ها خسارت بالایی دارد شده است.

علت آتش سوزی ۷ فروند لنج در بندرکنگ اتصال برق بوده است

فرماندار بندرلنگه گفت: علت آتش سوزی ۷ فروند لنج در بندرکنگ از توابع این شهرستان اتصال برق بوده که به سرعت موجب حریق شده است.

علی نیکویی روز جمعه افزود:دریکی از این شناورها خدمه لنج درحال آشپزی بوده که موجب آتش گرفتن آن شناور و به دنبال آن شش فروند دیگر از این شناورها دچار آتش سوزی شد.

وی ادامه داد:در این بندرگاه ۱۶۰ فروند لنج صیادی و ۴۰۰ فروندقایق موتوری پهلو گرفته بود که با تلاش آتش نشانی بندرلنگه، بندر شناس ، فرودگاه و منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه از آتش گرفتن آنها جلوگیری شد.

وی یاد آور شد: طبق ادعای شناورداران ۵تا ۷ فروند قایق هم درجریان این آتش سوزی وسخته ویا به زیر آب رفته که صحت موضوع در دست بررسی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نیز دراین باره گفت: آتش سوزی جمعه شب تلفات انسانی نداشته و موجب خسارت مالی شده که در حال برآورد آن هستیم

سعدینی افزود: با توجه به کوچک بودن فضای بندرگاه کنگ و حجم زیادی از پهلوگیری شناورها که بطور عمده هستند نیازمند نظارت بیشتر بوده که خسارت در ابعاد گسترده رخ ندهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟