اسامی خدمه نجات یافته و کشته شده کشتی غرق شده ایرانی بهبهان در ام القصر
حجم ویدیو: 14.59M | مدت زمان ویدیو: 00:02:13

به گزارش رکنا، معاون سفیر ایران در عراق گفت: با همکاری خوب مقامات عراقی در استان بصره چهار سرنشین لنج تجاری ایرانی که در بندر «ام القصر» بصره غرق شده است، نجات یافتند.

سید موسی علیزاده طباطبایی، با بیان اینکه این کشتی تجاری حامل سرامیک بوده و منتظر ورود به بندر ام‌القصر در بصره بود ولی بر اثر طوفان غرق شد، اظهار کرد: به محض انتشار این خبر سفارت ایران در بغداد و سرکنسولگری ایران در بصره این موضوع را با مقامات عراقی پی گیری کردند و در همین چارچوب از طرف سرکنسولگری ایران در بصره افرادی به محل برای بررسی دقیق تر موضوع اعزام شدند.

2 خدمه ایرانی و هندی لنج ایرانی ناپدید شده‌اند

وی افزود: این کشتی تجاری دارای هفت سرنشین بود که یک سرنشین آن هندی و مابقی ایرانی بودند.

این دیپلمات کشورمان در عراق ادامه داد: چهار نفر از سرنشینان این کشتی زنده هستند و اقدامات برای بازگشت آنها به کشور در حال انجام است، متاسفانه یک نفر از سرنشینان این کشتی فوت کرده و دو نفر دیگر از سرنشینان که یک ایرانی و یک هندی هستند، مفقود شده‌اند و تلاش ها برای پیگیری وضعیت آنها آغاز شده است.

اسامی چهار خدمه نجات یافته عبارتند از:

1- عبدالشهید حمیداوی

2- عبدالزهرا حاکمی

3- علی عامری

4- محمد عثمانی

« موسی مزرعاوی »یکی از دو نفر از خدمه کشتی است، که مفقود است و «جمال مطرقی» نام خدمه ای است که متاسفانه فوت کرده است.

ظاهرا" این فیلم که در شبکه های اجتماعی به حادثه غرق شدن کشتی بهبهان نسبت داده می شود مربوط به حادثه غرق شدن شناور ایرانی است که در سال 96 در سواحل کویت به پایه های پل جدید الحداث جابر الصباح برخورد کرده و غرق میشود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟