مادر و دختر تهرانی دوستان پلیدی بودند! / نسرین یک زندانی قدیمی بود!

به گزارش رکنا ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مادر و دختری که بعنوان سرمایه گذاری و انجام کار خیر یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند خبر داد .

سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" گفت : یکم اردیبهشت ماه سال جاری خانمی با مراجعه به دادسرای ناحیه 4 تهران پرونده ای با موضوع کلاهبرداری تشکیل و پرونده به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرا برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

کلاهبرداری با ترفند دوستی

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: شاکی با حضور در پایگاه چهارم اظهار داشت، سال 94 با خانمی به نام نسرین 48 ساله در موسسه خیریه آشنا شدم و برای سرمایه گذاری مبلغ یک میلیارد ریال به وی دادم و او هم برای تضمین چک و سفته داد که پس از عدم اجرای مفاد قرارداد فهمیدم مورد کلاهبرداری واقع شده ام و با مراجعه به در منزل نسرین متوجه شدم شاکیان دیگری نیز حضور داشته و متهم از آنها هم کلاهبرداری کرده است .

نسرین و دخترش سابقه کیفری داشتند

سرهنگ نثاری افزود : با تحقیقات پلیسی مشخص شد نسرین به همراه دخترش به نام افسانه از شهروندان کلاهبرداری کرده اند که با بررسی سوابق کیفری متهمان مشخص شد هر دو متهم از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری و صدور چک بلامحل می باشند .

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت : در شاخه دیگری از تحقیقات انجام شده مشخص شد هر دو متهم با همکاری یکدیگر و با هویت های جعلی از افرادی که به عنوان خیر در مجالس حضور دارند کلاهبرداری می کنند و پول های حاصل از کلاهبرداری را به دلار تبدیل و به یکی از دخترانش به نام آذر که در اروپا حضور دارد ارسال می کنند.

مخفیگاه آنها شناسایی شد

وی با اشاره به اینکه مخفیگاه هر دو متهم در حوالی خیابان محبوب مجاز شناسایی شد، بیان داشت : با هماهنگی های قضائی هر دو متهم در یک عملیات پلیسی در بیست و هفتم اردیبهشت دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها تعداد زیادی فاکتور خرید؛کارت ویزیت؛سیم کارت و گوشی کشف شد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: هر دو متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم ارتکابی با هویت های جعلی اعتراف و هر دو متهم با دستور بازپرس پرونده با صدور قرار تامین قانونی روانه زندان شدند

به گفته سرهنگ نثاری تحقیقات برای شناسایی سایر شاکیان کماکان ادامه دارد .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟