بازداشت مخوف ترین مرد داعشی / او هم ابوبکر بود + عکس

به گزارش رکنا، احمد المسماری، سخنگوی نیرو‌های موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر که در شرق این کشور مستقر هستند با انتشار پیامی در صفحه فیس‌بوک خود از بازداشت یک سرکرده خطرناک داعش در این کشور خبر داد.

او گفت: یکی از خطرناک‌ترین عناصر داعش پس از انتقال به لیبی به کمک دستگاه اطلاعات ترکیه، به دست نیرو‌های ارتش در محور طرابلس بازداشت شد.

وی افزود: «محمد الرویضانی» ملقب به «أبوبکر الرویضانی» یکی از خطرناک‌ترین اعضای داعش در سوریه است که به کمک دستگاه اطلاعات ترکیه و به عنوان یکی از سرکرده‌های گروه «فیلق الشام» وارد خاک لیبی شده بود.

سرکرده خطرناک داعش به دام افتاد

المسماری دستگیری این سرکرده تروریستی را دلیلی بر ارتباط میان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و گروه تروریستی تکفیری داعش و دیگر گروه‌های افراطی و تندرو دانست. وی گفت: نیرو‌های ارتش ملی لیبی طی ۷۲ ساعت بیش از ۱۳ پهپاد ترکیه‌ای را سرنگون کردند.

در همین حال، دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه‌های مخالف، از ورود کاروان جدید نیرو‌های سوری تحت حمایت ترکیه به لیبی طی چند ساعت گذشته خبر داد.

بازداشت سرکرده خطرناک داعش به دست نیرو‌های حفتر در لیبی

گفته شده ابوبکر الیویضانی سال ۲۰۱۴ به گروه تروریستی فیلق الشام پیوسته است و در استان حمص سوریه سکونت داشته است و پس از آموزش، در حملات ارتش ترکیه علیه کرد‌های شمال سوریه حضور داشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟