دزدانی که با خودروی دنا از دیوار بالا می رفتند +عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت گفت : 12 فروردین ماه سال جاری پرونده ای با موضوع سرقت منزل یکی از شهروندان واقع در خیابان 17 شهریور از دادسرای ناحیه 12 تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد .

وی بیان داشت: شاکی با حضور در پایگاه هفتم اظهار داشت، ساعت 8 شب 11 فروردین ماه  همراه خانواده خانه را به قصد عیادت یکی ازبستگان ترک کردم و در ساعت 10 شب پس از بازگشت با شکستگی قفل درها و سرقت مقادیر زیادی طلاجات، دلار، 4 عدد سکه تمام بهار ،2 عدد نیم سکه ، 24 عدد سکه ربع ، 10 عدد سکه گرمی ، وجه نقد ، دستگاه DVR و.. در مجموع به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال روبه رو شدم .

سرنخ پلیسی در محل سرقت

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی افزود : با وصول پرونده کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه در محل سرقت حاضر و با بررسی میدانی متوجه شدند سارقان با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری دنا پلاس سفید رنگ مرتکب سرقت از منزل شاکی شده اند که با توجه به شگرد سارقان ، کارآگاهان با تجمیع پرونده های مشابه متوجه می شدند سرقت ها توسط یک باند حرفه ای از سارقان منزل صورت گرفته است.

این مقام انتظامی گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند یکی از اعضای این باند که از سارقان سابقه دار و حرفه ای به نام "رضا" شناسایی کنند و با اخذ دستور قضایی در 31 فروردین ماه وی در مخفیگاهش واقع در صالح آباد دستگیر و به این پایگاه انتقال دادند.

سرهنگ علیزاده گفت: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات اولیه ابتدا حاضر به بیان واقعیت نبود که با مواجه به ادله بدست آمده به 10 فقره سرقت منزل با همدستی شخص دیگری اعتراف کرد. با اطلاعات بدست آمده کارآگاهان در گام بعدی متهم دوم را با نام حسام که او هم دارای چند فقره سابقه کیفری بود، در محله نازی آباد شناسایی و در اولین روز اردیبهشت ماه دستگیر کردند.

پرسه زنی دزدان با خودروی دنا

این مقام انتظامی عنوان کرد: با انتقال حسام به پایگاه هفتم وی به کارآگاهان گفت: با خودروی رضا در خیابان می چرخیدیم و خانه های که بالکن یا پنجره رو به کوچه های خلوت داشتند یا اینکه حفاظ مناسبی نداشتند را انتخاب می کردیم و در صورت خالی بودن خانه با بالارفتن از دیوار وارد خانه می شدیم و با تخریب در ها سرقت های خود را انجام می دادیم .

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی در پایان گفت: حسام در ادامه بازجویی ها به کارآگاهان گفت: پس از سرقت اموال را بین خودمان تقسیم می کردیم و از مجموع سرقت ها حدود 15 میلیارد ریال بدست آورده ایم که با همکاری متهمان 9 فقره از محل های سرقت مورد شناسایی و پرونده شاکیان برای سیر مراحل قانونی به دادسرای مربوط ارسال شده است.

وی اضافه کرد: با تکمیل تحقیقات هر دو متهم با صدور قرار وثیقه از سوی بازپرس محترم شعبه 14 دادسرای ناحیه 12 تهران روانه زندان شدند .

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟