حجم ویدیو: 5.07M | مدت زمان ویدیو: 00:00:41

به گزارش رکنا،از شیوع کرونا در جهان چند ماهی می‌گذرد. از ماه دسامبر که دولت چین شیوع کرونا در این کشور را تأیید کرد تاکنون این ویروس در ۲۱۳ کشور جهان مشاهده شده است. طبق آمار‌های رسمی اعلام شده تاکنون بیش از ۴۸۰۰۰۰۰ تن در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که بیش از ۳۱۶۰۰۰ تن از مبتلایان جان خود را از دست داده اند.

یکی از کشور‌هایی که با کرونا درگیر شده است آلمان است که با بیش از ۱۷۶۰۰۰ تن بیمار مبتلا به کرونا ششمین کشور اروپایی دارای بیشترین مبتلایان به کروناست. همچنین بیش از ۸۰۰۰ تن از مبتلایان به کرونا در آلمان جان خود را از دست داده‌اند. دولت آلمان که با شروع کرونا در این کشور محدودیت‌هایی را برای جلوگیری از گسترش آن اِعمال کرده بود حالا و پس از کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر این محدودیت‌ها را لغو کرده است.

مردم به سر کار خود بازگشته‌ و مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها باز شده‌اند. با این حال مردم این کشور نیز با رعایت بهداشت فردی و ابتکاراتی جالب تلاش می‌کنند به دولت آلمان در پایان دادن به شیوع کرونا کمک کنند، مانند ابتکار جالب یک کافی شاپ محلی در شهر "شورین". این کافی شاپ کلاهی را برای مشتریان خود طراحی کرده که به حفظ فاصله میان آن‌ها کمک می‌کند. روی این کلاه‌ها برای حفظ فاصله میان مشتریان نودِل‌های شنا قرار داده شده است.

در تصاویری که منتشر شده است مشتریان را در حالی که این کلاه‌ها را روی سر خود قرار داده و با فاصله کنار یکدیگر نشسته‌اند دیده می‌شوند. " ژاکلین روت "، صاحب این کافی شاپ گفت این کلاه‌ها را برای رعایت حفظ فاصله اجتماعی میان مشتریان خود طراحی کرده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟