ماجرای استخر روباز بانوان در بجنورد چیست؟

به گزارش رکنا، هادی زارعی با اشاره به وضعیت پرونده‌ای که موسوم به اعطای رایگان یک پروانه ساختمانی 500 میلیونی است٬ اظهار داشت: یک پروانه ساختمانی در دوران سرپرستی شهرداری بجنورد برای ساخت یک بنا داده شده که مقررات شهرداری و شورای شهر در آن زمان رعایت نشده است.

وی افزود: من به محض اطلاع از موضوع ورود کردم و برای مشخص شدن جریان٬ ساخت آن بنا متوقف شد و از مالک خواستیم در جلساتی با حضور اعضای کمیسیون مربوطه موضوع بررسی شود که مالک از این امر تمکین نکرد و فعلاً جلوی ساخت بنا گرفته شده است. این یک تخلف اداری در شهرداری است که در حال بررسی است.

زمین فروشی در قبال بدهی‌ها را متوقف کردیم

شهردار بجنورد در ادامه به روند درآمدزایی و هزینه‌های شهرداری اشاره کرد و گفت: هم اکنون علی‌رغم مشکلات مالی و در آمد صفر شهرداری بجنورد از ابتدای سال به علت مشکل کرونا٬ اما هیچ یک از حقوق و مزایای کارکنان شهرداری به تعویق نیفتاده و به ورطه زمین فروشی هم نیفتاده‌ایم.

زارعی با بیان برخی مطالبات شهرداری از دستگاه‌ها٬ تصریح کرد: شهرداری مطالبات میلیاردی از چندین دستگاه دارد که متاسفانه علی‌رغم پیگیر‌های متعدد٬ این مطالبات پرداخت نشده است. البته بدهکاری شهرداری به تامین اجتماعی هم یک رقم میلیاردی است که ماهانه بیش از 800 میلیون تومان سود به آن تعلق می‌گیرد و این موضوع مشکلات شهرداری را دو چندان کرده است.

شهردار بجنورد با انتقاد از روند زمین فروشی به علت رفع بدهکاری‌های شهرداری در سنوات گذشته٬ گفت: متاسفانه زمین‌های شهرداری در عوض مطالبات دستگاه‌ها واگذار شده که این درآمد شهرداری را کاهش داده است. ما در چند ماه اخیر جلوی این کار را گرفتیم و اکنون چند قطعه زمین که در شرف بازداشت توسط تامین اجتماعی بود به مزایده گذاشته شد و ارزش افزوده زمین‌ها با تفکیک و قطعه بندی بیشتر شد و این به نفع شهرداری است.

استخر روباز بانوان هیچ مجوزی برای ساخت ندارد

هادی زارعی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به چالش‌های پیش‌آمده درباره استخر روباز بانوان در بش‌قارداش بجنورد٬ گفت: متاسفانه این مکان از ابتدا مجوزهای لازم را از دستگاه‌های متولی نداشته است و ما هم مجبوریم این مکان را تغییر کاربری بدهیم.

وی افزود: تمام مدیران شهرداری و شورای شهر اذعان دارند که این مکان مجوز ساخت نداشته اما نمی‌دانم با چه مجوزی این هزینه از جیب بیت‌المال انجام شده است؟ رییس کل دادگستری خراسان شمالی هم اخیراً به موضوع ورود کرده‌اند و منتظریم تا تکلیف نهایی توسط شورای شهر مشخص شود.

شهردار بجنورد گریزی هم به وضعیت آسفالت معابر مرکز استان زد و گفت: متاسفانه زیرسازی معابر بجنورد برای آسفالت مناسب نبوده و فقط عملیات آسفالت ریزی انجام شده است که این موضوع باعث دوباره کاری و خرابی آسفالت شده و در سال 99 به اوج خود رسیده است. باید زیرسازی همه معابر اصلاح شود که این نیازمند یک زمان زیاد است.

زارعی تصریح کرد: در یک برنامه میان مدت٬ آسفالت معابر بجنورد از هسته مرکزی شهر تا حاشیه ها اصلاح می‌شود و این نیازمند همکاری و صبر مردم است.

وی به حواشی شهر بجنورد هم اشاره داشت و گفت: شهردارها برای نشان دادن کار خود و به دست آوردن مقبولیت اجتماعی و شهروندی٬ نیازمند حضور و کار در هسته مرکزی شهر هستند. کار کردن در خیابان‌های مرکزی نمود بیشتری دارد و به همین علت اقبال شهردارها به حاشیه شهر کمتر است٬ ولی ما بنا را بر اقدام جهادی در حواشی شهر داریم و می‌خواهیم حواشی را از وضعیت فعلی خارج کنیم.

شهردار بجنورد در پایان اظهار داشت: مشخص نیست من سال آینده و با شورای بعدی هم شهردار باشم یا نه و به همین علت زمان برای کار بسیار کم است و می‌خواهم در این زمان کم همه تلاشم را برای آبادانی بجنورد انجام دهم.

بخشی از گفت‌‌وگوی تسنیم با شهردار بجنورد را در این قطعه ویدئویی می‌بینید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟