داستان فیلی بی گناه که به جرم قتل به دار آویخته شد

به گزارش رکنا،  داستان قتل او در اوایل سده بیستم به عنوان یک داستان پندآمیز برای جلوگیری از بدرفتاری با حیوانات بازگو می‌ شد. سیرکی که مری در آن نقش داشت نمایش‌های معروف جهانی اسپارکس نام داشت و مری در اروین در ایالت تنسی، آمریکا اعدام شد.

رد الریج بدون هیچ سابقه کاری در زمینه حیوانات در سیرکی که یک فیل آسیایی پنج تنی به نام مری در آن نمایش اجرا می کرد، استخدام می شود. ۱۲ سپتامبر ۱۹۱۶ الدریج برای خوردن آب و شستن مری، او را به یک برکه می برد. سر راه، مری برای برداشتن و خوردن تکه هندوانه‌ای که روی زمین افتاده توقف می کند. ولی الدریج که بی حوصله بود برای اینکه مری را وادار به حرکت کند با عصایش به پشت گوش مری ضربه می زند. مری با عصبانیت الدریج را می گیرد و پرت می کند و بعد به طرف الدریج می رود و سرش را با پایش له می کند.

افرادی که شاهد این موضوع بودند با اسلحه به طرف مری شلیک می کنند ولی گلوله در بدن مری تأثیری ندارد. این خبر به سرعت همه جا پخش می شود و همه مردم خواستار کشته شدن مری هستند و به صاحب سیرک می گویند که تا وقتی که مری زنده است حقِ اجرای سیرک را ندارد. صاحب سیرک علی رغم میل باطنی و به خاطر اجرای برنامه سیرک مجبور به پذیرش درخواست مردم می شود.

اگر بازهم به مری شلیک می کردند باعث خشمگین شدن و رم کردن او می شدند. بنابراین پیشنهاد داده شد که با جریان برق او را بکشند ولی در آن منطقه جریان برق آنقدر قوی نبود تا یک فیل را از پا بیندازد. در نهایت تصمیم می گیرند او را دار بزنند. متاسفانه زنجیری به دور گردن مری می اندازند و او را با جرثقیل به دار می آویزند. بار اول زنجیر پاره می شود و لگن مری با افتادن به زمین می شکند ولی در اعدام دوم، مری می میرد و نامش برای همیشه در تاریخ باقی می ماند.

مری تنها فیلی نبود که اسیر دست انسان شد و جان داد. بعد از این ماجراها حامیان حقوق حیوانات با تمام توان خودشان به آرمان و رسالتی که در پیش گرفته بودند، ادامه دادند. اما هنوز حیوانات زیادی در سیرک ها وجود دارند که باید کاری برایشان انجام شود. مری زندگی نکرد و زندگی او خیلی غم انگیزتر و تلخ تر از مرگ بود. کاش او به آرزویش می رسید و دوباره کنار مادرش در جنگل قدم می زد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟