پیر زن ۱۰۲ ساله زنجانی کرونا را شکست داد

به گزارش رکنا، مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان شامگاه شنبه گفت: این بیمار مبتلا به کووید ۱۹ ساکن زنجان و متولد سال ۱۲۹۷ است که با همت و تلاش کادر درمانی بیمارستان امام حسین (ع) این شهر و پس از بهبودی کامل امروز ترخیص شد و به آغوش خانوادهاش بازگشت.

وی اضافه کرد: از آغاز شیوع بیماری کرونا آمادگی حداکثری تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان اعم از بستری و سرپایی برای خدمت رسانی به بیماران و افراد مشکوک به کرونا را اعلام کرد.

این مسؤول ادامه داد: بر این اساس تاکنون ۵۰ تخت بیمارستان امام حسین(ع) و امید ابهر به بیماران مشکوک به کرونا تخصیص یافته که این مهم در راستای خدمات بهینه به بیماران است.

عابدی افزود: بیمارستان های دانشگاهی در صورت نیاز به پرسنل و کادر درمانی تامین اجتماعی آماده هرگونه همکاری هستند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات احتیاطی در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در استان زنجان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ادامه دارد.

به گفته وی، تجهیز مراکز به مواد ضدعفونی و استفاده کارکنان و مراجعه کنندگان از این مواد و البته اتخاذ تمامی تدابیر لازم برای حفظ ایمنی مراجعه کنندگان و کارکنان که از هفته قبل آغاز شده تا رفع کامل خطر این بیماری تداوم خواهد داشت.

هم اکنون ۲ بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می‌کنند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۵ هزار و۷۴۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۳۴۵۲ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۵۵هزار و ۷۴۳ مورد رسید.

جهانپور گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۹ هزار و ۷۳۶ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت ادامه داد: مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۳۴۵۲ نفر رسید.

وی بیان کرد: ۴۱۰۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. مردم برای خوداظهاری غربالگری کرونا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟