به گزارش رکنا ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: این دو سارق در محدودهای جنوبی و مرکزی تهران اقدام به سرقت می کردند.

سرهنگ کارآگاه " احمد نجفی " در تشریح خبر گفت: در اواخر سال گذشته کارآگاهان اداره هجدهم در بررسی پرونده های گوشی قاپی با انجام اقدامات پلیسی و با پایش تصاویر دوربین های مدارسته موجود در صحنه های سرقت متوجه شدند دو نفر مرد جوان با یک دستگاه موتورسیکلت هندا مشکی رنگ اقدام به سرقت گوشی شهروندان می نماید.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت افزود:کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات خود با یک فقره پرونده سرقت گوشی قاپی در محدوده بازار روبرو شدند که در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته همجوار محل سرقت بخشی از پلاک موتورسیکلت سارقان بدست آمد.

وی افزود: کارآگاهان در گام بعدی از تحقیقات موفق شدند مالک موتورسیکلت را بنام فرشاد 25 ساله را شناسایی کنند.با حضور فرشاد در اداره هجدهم اظهار داشت، موتورسیکلت را به صورت قولنامه ی به یکی از بچه های محلشان بنام "عبدالحمید " که از تبعه افغانستان هست سه ماه قبل فروخته است.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات با بررسی سوابق کیفری وی بدست آوردند نامبرده دارای 3 فقره سابقه کیف قاپی در سال های اخیر بوده است که با در اختیار گذاشتن این اطلاعات به بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران دستور دستگیری عبدالحمید و همدستش صادر شد.

نجفی بیان کرد: کارآگاهان بدنبال دستگیری سارقان با بهرگیری از روشهای علمی کشف جرم مخفیگاه دو سارق کیف قاپ را در محدوده خیابان 17 شهریور شناسایی کردند که در تاریخ پانزدهم اسفندماه عبدالحمید و همدستش بنام قاسم دستگیر و موتورسیکلت مورد استفاده در سرقت نیز کشف و به اداره هجدهم منتقل شدند.

وی تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته از سارقان ضمن منکر شدن هرگونه سرقت گوشی قاپی ولی پس از مقاومت 5 روزه با ارائه مدارک و دلایل پلیسی لب به اعتراف گشودند و اظهار داشتند: ما با پرسه زنی در محدوده های جنوبی و مرکزی شهر (بازار) با شناسایی سوژه ها در یک آن گوشی را قاپیده و متواری می شدیم و در حدود سه ماه است در حال سرقت هستیم و اموال مسروقه را به شخصی بنام عبدالمجید می فروختیم و او گوشی ها را به افغانستان منتقل می کرد.

کارآگاهان دستگیری خریدار اموال مسروقه را در دستور کار خود قرار دادند که با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد مالخر متواری گردیده است و در بانک اطلاعاتی افراد تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در پایان گفت: با توجه به دستگیری سارقان و اعتراف به جرم خود با مواجهه حضوری صورت گرفته بین متهمان و شکات تاکنون 40 نفر مالباخته سارقان را بعنوان متهم خود شناسایی کرده اند و متهمان نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟