به گزارش رکنا، دکتر فرزین رضاعی گفت: از ۷۶۴ نمونه آزمایش گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا نتیجه ۳۱۸ مورد مثبت و ۴۰۱ مورد هم منفی بود و نتیجه آزمایش ۴۵ نفر نیز هنوز مشخص نشده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر آمار تفکیک شهرستان های استان در ابتلای قطعی به ویروس کرونا شامل سقز ۱۱۴ نفر، بانه ۶۴، سنندج ۶۶، کامیاران ۱۱، قروه ۲۴، مریوان ۸، دیواندره ۱۰، بیجار ۱۶، دهگلان ۳ و سروآباد نیز ۲ نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان تاکنون ۴۰ نفر است، یادآور شد: این تعداد در سقز ۱۷ نفر، سنندج ۳ نفر، قروه ۶ نفر، بانه ۸ نفر، مریوان، بیجار و کامیاران هر کدام ۲ نفر بخاطر این بیماری جان باخته‌اند.

دکتر رضاعی اضافه کرد: روند درمان بیماران مبتلا به کرونا در استان ادامه دارد و تاکنون ۱۰۳ نفر توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند که یکی از آنها پیرمردی ۱۰۱ اهل شهرستان بانه است البته همچنان تاکید داریم پیشگیری بسیار بهتر از درمان این بیماری است.

وی افزود: روند درمان تمام این بیماران به صورت قطعی پایان پذیرفته است و ۱۰۳ بیمار بهبود یافته دوران قرنطینه ۱۴ روزه خود را سپری کرده‌ و از بیمارستان مرخص شده و هم اکنون می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را از سر گیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۹۲۹ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند، تاکید کرد: این تعداد شامل افراد مشکوک، بیمار و ترخیص یافته است و تعداد بستری شدگان در حال حاضر در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان ۱۲۴ نفر است.

وی گفت: از این تعداد، ۲۹ نفر در بیمارستان توحید سنندج، ۶ نفر در بیمارستان بعثت سنندج، ۴۳ نفر در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز، ۱۱ نفر در بیمارستان تامین اجتماعی سقز، هشت نفر در بیمارستان شهید بهشتی قروه، ۱۵ نفر در بیمارستان رازی بانه، چهار نفر در بیمارستان امام حسین (ع) بیجار، پنج نفر در بیمارستان دیواندره، یک نفر دربیمارستان بوعلی مریوان، یک نفر در دهگلان و یک نفر در بیمارستان سروآباد بستری هستند.

از ظهر دیروز تا امروز (۶ تا ۷ فروردین) و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۲هزار و ۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز هفتم فروردین به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسید

خوشبختانه تاکنون ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲ هزار و ۲۳۴ نفر افزایش یافت.

مشارکت مردم در طرح غربالگری کرونا از مرز ۵۰ میلیون نفر گذشت و به حدود ۵۰ میلیون و ۸۲۱ هزار نفر تا ظهر امروز رسید.

مردم برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود حتما به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند

حدود ۲ هزار و ۷۴۶ نفر از بیماران، مورد شدید ابتلا به این بیماری هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟