به گزارش رکنا، سرهنگ رضا محمدرضایی روز دوشنبه افزود: گزارش یک سانحه رانندگی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در سطح شهر واقع در میدان انقلاب اعلام و بلافاصله ماموران برای بررسی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: با حضور ماموران پلیس و تیم‌های امدادی در محل حادثه مشخص شد یک دستگاه خودرو سواری پژو ۲۰۶ با یک نفر عابر پیاده برخورد کرده است.

فرمانده انتظامی جیرفت با بیان اینکه در این حادثه عابر پیاده به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کرده است، تصریح کرد: کارشناسان علت این حادثه را توجه نکردن به جلو از سوی راننده خودرو سواری پژو ۲۰۶ اعلام کرده‌اند.

وی گفت: برابر ماده ۱۸۰ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی هر راننده‌ای باید در هر حال توجه کافی به مقابل خود داشته باشد چرا که وسیله جلویی امکان دارد به هر دلیلی در هر لحظه‌ای از سرعت خود بکاهد، متوقف شود یا تغییر مسیر دهد لذا در صورت توجه نداشتن به جلو احتمال برخورد و تصادف افزایش پیدا می‌کند.

سرهنگ محمدرضایی با بیان اینکه بیشتر تصادفات به خاطر عدم توجه به جلو رخ می‌دهد، بیان داشت: مواردی همچون خوردن، آشامیدن، استفاده از تلفن همراه و صحبت کردن با سرنشینان خودرو می‌تواند باعث حواس پرتی و بروز حوادث غیر قابل جبران شود.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟