حال وخیم 2 مصدوم  زلزله خوی

به گزارش رکنا، باقر بهرامی روز یکشنبه  با اشاره به اینکه تعداد مصدومان در حال افزایش است، افزود: در پی زلزله قطور ۱۷ نفر مصدوم بدحال به مراکز درمانی خوی اعزام شدند که وضعیت ۲ نفر از این مصدومان وخیم است.

وی افزود: در پی این حادثه علاوه بر آمبولانس‌های مورد نیاز تعداد ۲۵ نفر تکنسین اورژانس از مراکز خوی، ارومیه، سلماس، ماکو و چایپاره به محل اعزام شده‌اند.

وی اضافه کرد: تاکنون خسارت چشمگیر زلزله در هفت روستای منطقه محرز شده‌است و روند بررسی و برآورد خسارت‌ها همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: نیروهای امدادی و مدیریت بحران در منطقه حضور دارند و در صدد بررسی کامل روستاهای بخش قطور هستند.

به گزارش ایرنا زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین یا ریشتر ساعت ۹:۲۳ صبح امروز، یکشنبه حوالی شهر قطور خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند.

طبق گزارش مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۴۴.۵۹، عرض جغرافیایی ۳۸.۵۲ و عمق ۶ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زمین‌لرزه در ۱۷ کیلومتری قطور، ۳۱ کیلومتری خوی و ۱۱۵ کیلومتری شهر ارومیه بود اما لرزه را مردم در شهرستان‌های ارومیه، تبریز، اسکو، سلماس و سهند نیز احساس کردند.

طبق آمار اعلامی، خانه‌های ۴۳ روستا در شهرستان‌های خوی و سلماس بر اثر زلزله صبح امروز «قطور» خسارت دیده است.

طی ۱۰ روز گذشته پنج زمین لرزه دیگر، منطقه قطور خوی را لرزانده بود که البته خسارتی نداشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟