به گزارش رکنا ، سرهنگ کریمی نژاد سرپرست پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: در پی بارش برف و لغزندگی راه‌های اصلی، فرعی و آزادراه تبریز زنجان ۶۰۰ خودرو با هم برخورد کردند.

سرهنگ کریمی نژاد با بیان اینکه بیشتر این تصادفات جزئی است، افزود: تعدادی از رانندگان این خودرو‌ها در محل سازش کرده و تعدادی نیز برای تعیین تکلیف به بیمه معرفی شدند.

او با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تصادف منجر به فوت در راه‌های استان روی نداده است، گفت: حدود ۷ فقره تصادف جرحی در راه‌های استان روی داده بود که بیشتر آن‌ها سطحی بوده و به صورت سرپایی مداوا شده اند.

سرپرست پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: روز گذشته در اثر بارش برف و کولاک شدید آزادراه تبریز زنجان و مسیر مراغه - هشترود بسته شده بود که با تلاش ماموران پلیس و نیرو‌های راهداری بامداد امروز این راه‌ها باز شد و هم اکنون تمامی راه‌های اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آن‌ها در جریان است.

سرهنگ کریمی نژاد، با بیان اینکه هم اکنون بیشتر راه‌های استان لغزنده است، از هموطنان خواست امروز و فردا از سفر‌های غیرضروری در محور‌های استان خودداری کرده و در صورت ضرورت خودرو خود را به امکانات زمستانی و زنجیر چرخ مجهز کنند.

او گفت: در زمان کنونی گردنه صائین در محور سراب اردبیل کولاک و محدودیت دید وجود دارد و در صورت امکان رانندگان از تردد در این محور خودداری کنند.

سرپرست پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: رانندگان و مسافران در صورت نیاز و مواجه با مشکل در راه‌های استان می‌توانند با شماره تلفن‌های ۱۱۰ و ۳۴۴۷۷۸۰۰ مرکز کنترل ترافیک استان تماس بگیرند تا اقدامات لازم انجام شود.

سرهنگ کریمی نژاد، افزود: ماموران پلیس راه با همکاری نیرو‌های سایر دستگاه‌های خدماتی مانند راهداری، هلال احمر و ستاد بحران شب گذشته به بیش از ۴۰۰ دستگاه انواع خودرو که در برف و کولاک گرفتار شده بودند با استفاده از دستگاه‌های یدک کش کمک کرده و مسیر آزادراه تبریز - زنجان را پاکسازی کردند.

او گفت: هم اکنون مشکل خاصی از نظر تردد در راه‌های ارتباطی استان وجود ندارد و ضروری است رانندگان قوانین و مقررات را رعایت کرده و با سرعت مطمئنه و با احتیاط حرکت کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟