به گزارش رکنا ، جعفر ربیحاوی سرپرست مرکز بهداشت آبادان دوشنبه گفت: خروج موادغذایی غیر قابل مصرف از چرخه موادغذایی در سال جاری بالغ بر ۷.۵ تن بوده که پس از پنج هزارو۳۰۰ مورد بازرسی و کنترل موادغذایی با تجهیزات پرتابل و در محل عرضه و ۵۸۰ نمونه برداری موادغذایی و ارسال به آزمایشگاه صورت گرفته است.

او افزود: بیش از ۱۶هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی صورت گرفته و در این مدت قریب به ۴۰ هزار مورد انواع کنترل‌های میدانی و آزمایشگاهی در خصوص آب‎‌های مصرفی صورت گرفته که نتیجه این تلاش‌ها در مجموع جلوگیری از شیوع انواع بیماری‌های روده‌ای با وجود مشکلات و معضلات زیست‌محیطی را به دنبال داشته است.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان ضمن تشکر از همکاری شهروندان در خصوص کشف مشکلات پنهان محیطی افزود: بیش از ۲۲۰ مورد شکایت بهداشتی در سامانه ۱۹۰ و شکایت حضوری در مجموعه بهداشت محیط ثبت شده که نتیجه آن پلمب یک انبار بزرگ متخلف و رسیدگی و حل مشکلات متعدد شهروندان بوده است.

ربیحاوی همچنین به حذف پلاستیک از چرخه عرضه در واحدهای نانوایی شهرستان آبادان اشاره کرد و گفت: حذف کیسه پلاستیک از سطح عرضه واحدهای نانوایی این شهرستان کار ویژه‌ای است که به ابتکار تیم بهداشت محیط آبادان صورت گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟