به گزارش رکنا، رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: ۲ بیمارستان برای مقابله و بستری بیماران احتمالی و مشکوک به ویروس کرونا در شهرستان آماده‌سازی شده است.

اصغر تنومند روز سه‌شنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی مراغه با بیان اینکه هیچ مورد مشکوکی در منطقه در زمینه ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان مشاهده نشده است افزود: در این راستا، بخش ویژه برای بیماران احتمالی زیر ۱۲ سال در بیمارستان شهید بهشتی و بخش دیگر ویژه نیز در بیمارستان امیر المومنین (ع) آماده سازی شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای مقابله با شیوع بیماری های واگیردار و اپیدمی های عمومی، ۲ بخش ایزوله برای پذیرش بیماران احتمالی در حال ایجاد است.

تنومند اضافه کرد: هم اکنون پایش های لازم و رصد مناطق شهری و روستایی توسط کارشناسان بهداشتی و بهورزان در حال انجام است.

معاون سیاسی فرماندار مراغه نیز گفت: اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا تاز سوی نهادهای متولی بهداشت و درمان ضروری است.

موسی شعفی افزود: باتوجه به تاکید وزارت کشور و دولت تدبیر و امید، تمهیدات پیشگیرانه در مراکز بهداشتی و درمانی انجام می شود.

وی ادامه داد: برای این منظور همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان با مراکز بهداشتی و درمانی بیش از پیش ضروری و حیاتی است.

شعفی اضافه کرد: همچنین در راستای پیشگیری از بروز اخبار ناصحیح و ایجاد شایعات در فضای مجازی، اخبار مناسب و آگاه سازی از طریق سامانه های اطلاع رسانی و شبکه های اجتماعی توسط دانشکده علوم پزشکی این شهرستان منتشر شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز گفت: با وجود مطالب منتشر شده در فضاهای مجازی، میزان مرگ و میر در اثر ابتلا به ویروس کرونا حدود ۲ تا ۳ درصد بوده لیکن سرعت واگیر این بیماری نسبت به موراد دیگر بیشتر است.

علی سلیمانی افزود: در زمینه اطلاع رسانی نیز، کلیپ ها و مطالب آگاه سازی از طریق معاونت بهداشتی وزارت بهداشت به دانشکده ها ارائه و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: اطلاع رسانی مناسب در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار مورد غفلت نهادهای متولی بهداشت و درمان قرار نگیرد.

ناد نجد در این نشست با انتقاد از عدم اقدام به موقع نهادهای متولی امر محیط زیست در زمینه جمع آوری حیوانات سرگردان در محیط های شهری و روستایی گفت: ادارات هیچ قصوری در زمینه مقابله با ابتلا به بیماری هیا مشترک بین انسان و حیوانات از جمله هاری نداشته باشند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟