به گزارش رکنا، مهدی شهسواری فرماندار قلعه‌گنج عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران پنج شهرستان جنوبی استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان و مدیران دستگاه‌های اجرایی جنوب استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: قلعه‌گنج به دلیل وسعت و پراکندگی این شهرستان در سیل‌های اخیر دچار مشکلات زیادی شده است.

او با عنوان اینکه در بارش‌های اخیر در جنوب استان کرمان ۲۰۰ پارچه آبادی در این شهرستان نیازمند خدمت‌رسانی بودند بیان کرد: ۴۹ روستای قلعه‌گنج در روز‌های گذشته در محاصره سیلاب قرار داشتند.

فرماندار شهرستان قلعه‌گنج با اشاره به اینکه مشکلی در حوزه راه‌های اصلی نداریم گفت: دو محور اصلی ما در محور جاسک و هرمزگان کمتر از ده ساعت بازگشایی شد و محور قلعه گنج رمشک در اسرع وقت بازگشایی شدند.

او با بیان اینکه عمده مشکل ما در این شهرستان در حوزه راه‌های روستایی است افزود: ۱۶۰ منزل مسکونی و بیش از ۴۰۰ سرویس بهداشتی در این شهرستان در اثر سیل آسیب دیدند.

شهسواری با اشاره به اینکه دو روستا با ۶۰ خانوار در بخش چاه‌دادخدای این شهرستان در سیلاب‌های اخیر به صورت جدی با مشکل روبه‌رو شدند و با بالگرد توانستیم مواد اولیه را به آن‌ها برسانیم گفت: مشکل عشایر بخش جازموریان نیز بعد از چند روز برطرف شد.

او با بیان اینکه رودخانه سودگاه که بخشی از شهر قلعه گنج را درگیر می‌کند و بخش زیادی از روستاه‌ها را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد افزود: تاکنون برای برطرف کردن مشکل این رودخانه تصمیمی گرفته نشده چرا که به اعتبار و هزینه زیادی نیاز دارد امیدوارم این مشکل برطرف شود.

فرماندار شهرستان قلعه‌گنج با اشاره به اینکه دهیاری‌ها و شهرداری‌های این منطقه هیچ‌گونه دستگاه و تجهیزاتی در اختیار ندارند تا بتوانند در مواقع بحران به مردم خدمات‌رسانی کنند گفت: در منطقه مارز بیش از ۲ هزار نفر زندگی می‌کنند که در هر بارندگی جاده و راه ارتباطی آن‌ها دچار مشکل می‌شود.

شهسواری با بیان اینکه در اثر سیلاب‌های اخیر ۴۰ درصد از باند فرودگاه مبارزه با ملخ در این شهرستان تخریب شده است افزود: با توجه به احتمال هجوم ملخ‌ها در این منطقه ضرورت دارد که این مشکل برطرف شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟