آتش سوزی کارگاه تسمه

به گزارش رکنا ، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با اطلاع از رخداد این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های 1، 3 و 4 به همراه خودروهای پشتیبانی شامل تانکر و خودروی ویژه حمل دستگاه های تنفسی را ساعت 12:55 دقیقه امروز به محل حادثه در خیابان ناصرخسرو، کوچه خدابنده لو اعزام کرد.

اتش سوزی

با توجه به تنگ و باریک بودن کوچه ها و مسیرهای منتهی به محل حادثه، آتش نشانان مجبور شدند برای رساندن آب مورد نیاز برای خاموش کردن این آتش سوزی، بیش از 200 متر لوله کشی کنند.

دود ناشی از این آتش سوزی به حدی بود که از نقاط مختلف تهران قابل رویت بود.

آتش سوزی

امیر هاتفی مدیر منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این مورد گفت: محل حادثه یک ساختمان قدیمی یک طبقه به مساحت 200 متر مربع بود که از آن به عنوان انبار تسمه خودرو استفاده می‌شد.

آتش سوزی شرکت

وی افزود: در این ساختمان دو انبار 50 متر مربعی مملو از انواع تسمه خودرو وجود داشت که یکی از آنها شعله ور شد ولی نیروهای آتش نشانی نگذاشتند آتش به انبار دیگر سرایت کند فقط این انبار کمی دچار دود گرفتگی شده بود.

آتش سوزی1

هاتفی اضافه کرد: در مجاورت این ملک و درضلع جنوب آن یک مهمان سرای دو طبقه قرار داشت که نیروهای آتش نشانی ضمن جلوگیری از سرایت آتش به این مکان، تمامی افراد حاضر دراین مهمان سرا را به بیرون هدایت کرده و این ساختمان را به طور کامل تخلیه کردند.

مهار آتش سوزی

به گفته وی، آتش‌نشانان برای مهار آتش سوزی انبار تسمه از چهار جهت به مقابله با این آتش سوزی پرداختند و دو گروه از نیروهای آتش نشانی از سمت بالا و به وسیله نردبان های دستی به پشت بام رفته ومشغول مهار آتش شدند و دو گروه هم از مسیر پایین به کانون آتش نزدیک شده و به خاموش کردن این آتش سوزی اقدام کردند.

آتش سوزی در تهران

مدیر منطقه 5 عملیات آتش نشانی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه انبارداری غیراصولی و حجم زیاد اجناس باعث شد نیروهای آتش نشانی به سختی به کانون حریق دسترسی پیدا کرده و آتش سوزی در انبار را به طور کامل خاموش کنند.

آتش گرفتن کارخانه

وی تصریح کرد: آتش نشانان با توجه به سقف طاق ضربی این انبار بناچار برای تخلیه دود، سقف را سوراخ کرده و به وسیله فن های فشار قوی تمامی دودهای داخل انبار را به بیرون تخلیه کردند.

آتش گرفتن کارگاه

هاتفی در مورد آسیب دیدگی افراد دراین حادثه ابراز داشت: دراین حادثه به هیچ یک از کارگران و افراد حاضر در انبار صدمه ای نرسیدو فقط به هنگام انجام این عملیات، تعدادی از آتش نشانان به دلیل کارکردن در فضای دود گرفته و حرارت زیاد دچار آسیب دیدگی های سطحی شدند که توسط عوامل اورژانس در محل مداوا شدند.

آتش سوزی کارخانه

وی اعلام کرد که مهار و خاموش کردن این آتش سوزی حدود دو ساعت طول کشید که البته هم اکنون یک گروه از آتش نشانان هم چنان در محل حادثه مشغول لکه گیری این آتش سوزی هستند تا از شعله وری دوباره آن جلوگیری شود.

آتش سوزی کارگاه

گفتنی است علت وقوع این آتش سوزی در حال حاضر از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟