به گزارش رکنا ، فرماندار شهرستان جاسک گفت: چهار روستای این شهرستان از روز گذشته به دلیل طغیان رودخانه گابریک همچنان در محاصره سیل هستند.

محمد رادمهر افزود:روستا‌های حاجی آباد، گرندو، کروچ و لیره ایی دیروز به دلیل بارندگی شدید و طغیان رودخانه گابریک تخلیه و هزار و سیصد نفر از اهالی این روستا‌ها با کمک نیرو‌های امدادی به نقاط امن منتقل شدند.

او گفت: این روستا‌ها همچنان در محاصره سیل هستند و شرایط برای بازگشت مردم فراهم نیست.

فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه پس از فروکش کردن آب، مردم به روستا‌های خود باز خواهند گشت، افزود: در صورتی که به منازل مردم خسارت وارد شده باشد، طرح اسکان اضطراری انجام خواهد شد.

رادمهر با اشاره به اینکه جاده جاسک به بشاگرد و جاسک به میناب از دو روز گذشته به دلیل طغیان رودخانه‌های مسیر همچنان مسدود است، گفت: جاده جاسک به میناب به احتمال زیاد تا ظهر امروز با فروکش کردن آب بازگشایی خواهد شد.

او افزود: برق دهستان گابریک نیز قطع است که نیرو‌های اداره برق در حال رفع مشکل هستند.

فرماندار شهرستان جاسک گفت: سیل تلفات جانی در پی نداشته، اما خسارات زیادی به زیرساخت‌های شهرستان از جمله راه‌ها وارد کرده است.

محمد رادمهر افزود: تمام مدارس روستایی این شهرستان امروز یکشنبه در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان تا ساعت ۶:۳۰ صبح امروز در شهرستان جاسک ۸۲ میلیمتر باران باریده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟