به گزارش رکنا ، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باندی که زیر پوشش مامور پلیس بیش از ۵۰ فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجی سرقت می‌کردند، در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این استان خبر داد.

سرهنگ مفخمی گفت: در چند ماهه گذشته با اعلام گزارشی‌هایی در خصوص وقوع سرقت‌هایی از زائران و گردشگران خارجی، برنامه ریزی کارآگاهان پلیس آگاهی استان برای دستگیری سارقان آغاز شد.

او افزود: در روند تحقیقات کارآگاهان پلیس از مالباختگان، مشخص شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو با لباس و تجهیزات پلیسی، به بهانه بازرسی و بررسی مدارک، خودروی زائران و گردشگران خارجی را در محور‌های مواصلاتی متوقف کرده و وجوه نقد و دیگر اموال و اشیاء با ارزششان را سرقت می‌کنند.

سرانجام سرنخ‌هایی از این باند حرفه‌ای به دست آمد

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، سرانجام سرنخ‌هایی از یک باند حرفه‌ای در این سرقت‌ها به دست آمد و مشخص شد که اعضای این باند در این سرقت‌ها از یک جفت پلاک‌های سرقتی استفاده می‌کنند.

او با بیان تبادل اطلاعاتی پلیس در دیگر استان‌ها برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند اضافه کرد: با تکمیل و تجمیع اطلاعات، کارآگاهان پلیس دریافتند که اعضای این باند در حال برنامه ریزی سرقتی دیگر در یکی از شهر‌های استان مرکزی هستند.

سرهنگ مفخمی اظهار کرد: با مراقبت‌های شبانه روزی کارآگاهان و در مرحله نخست عملیات پلیس، سرانجام ۳ نفر از اعضای این باند در هنگام خروج از شهرستان اراک شناسایی و دستگیر شدند و در بازرسی از خودروی آنان، البسه پلیس و دیگر تجهیزات نظامی کشف شد.

دستگیری اعضای باند در عملیاتی غافلگیرانه پلیس

او ادامه داد: با ادامه یافتن تحقیقات پلیس، ۵ نفر دیگر از همدستان آن‌ها هم که در یکی از میهمان پذیر‌های شهرستان اراک اقامت داشتند، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: اعضای این باند که شامل ۶ نفر مرد و ۲ خانم و داری سوابق متعدد سرقت هستند در بازجویی‌های تخصصی پلیس به ۵۰ فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجی در شهر‌های مختلف کشور، با عنوان ماموران پلیس اعتراف کردند.

رئیس پلیس استان مرکزی با بیان اینکه تحقیقات پلیس از اعضای این باند سرقت ادامه دارد افزود: با توجه به احتمال سرقت‌های دیگر توسط اعضای این باند، با همکاری اطلاعاتی با پلیس دیگر استان‌های کشور، سوابق اعضای این باند در حال بررسی است و شهروندانی هم که از این طریق از آنان سرقت شده، می‌توانند به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۲۶۰۱۳ تماس بگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟