به گزارش رکنا ، رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) لامرد از انجام عمل موفقیت آمیز خروج کیست کولوئید بطن سوم مغزی مرد 37 ساله در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) لامرد خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: آقایی 37 ساله، نیمه شب با سردرد زیاد به این مرکز درمانی مراجعه کرد و تحت سی تی اسکن مغزی قرار گرفت که تشخیص کیست کولوئید بطن سوم مغزی برای وی محرز شد که فورا بیمار به بخش مراقبت‌های قبل از عمل منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

" دکتر فریبرز غفارپسند" متخصص مغز و اعصاب این مرکز در مورد جزییات این عمل سخت و نادر گفت: در روش میکروسرجری با استفاده از میکروسکوپ پیشرفته مغز و اعصاب با برداشتن استخوان جمجمه از طریق یک برش کوچک کورتیکال مغزی بطن مغزی باز می شود و سپس کیست مورد نظر آزاد و به صورت کامل از جمجمه خارج شد.

وی افزود: کیست های کولوئید بطن سوم مغزی، خوش خیم بوده ولی در مکانی بسیار خطرناک در مغز واقع شده اند. این کیست ها با بستن سوراخ های مونرو که محل تخلیه مایع مغزی نخاعی هستند، باعث هیدروسفالی و افزایش فشار مغز می شوند که در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع منجر به مرگ مغزی می شوند.

دکتر غفارپسند از نتیجه این عمل ابراز امیدواری کرد و گفت: هم اکنون حال عمومی بیمار مساعد است و مشکلی ندارد.

جراح مغز و اعصاب و رئیس این بیمارستان در پایان به آمار اعمال جراحی و خدمات این مرکز به بیماران منطقه جنوب اشاره کرد و گفت : در حال حاضر اعمال جراحی مغز و اعصاب پیشرفته با وجود امکانات مناسب و با تعرفه دولتی در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) لامرد با کیفیت بسیار خوبی در حال انجام است و ماهانه در حدود 40 بیمار از استان های فارس، بوشهر و هرمزگان در این مرکز تحت اعمال جراحی مغز و اعصاب قرار می‌گیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟