به گزارش رکنا، مسلم محمدیاران اظهار کرد: فردی که در مراتع روستاهای حصار حسینی و کتلی بجنورد اقدام به شکار غیرمجاز یک قلاده پلنگ کرده بود، در مسیر بازگشت توسط مأمورین دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

دادستان عمومی و انقلاب بجنورد خاطرنشان کرد: در پی بازرسی مأموران محیط‌زیست شهرستان بجنورد از یک دستگاه موتورسیکلت در روستای حصارحسینی پوست یک قلاده پلنگ نابالغ از راکب موتورسیکلت کشف و متهم، دستگیر شد.

وی افزود: هرچند متهم در بازجویی‌های اولیه شکار پلنگ را انکار و اعلام کرده بود که لاشه آن را درنتیجه شکار سگ‌های گله پیداکرده است، اما با بررسی‌های به عمل آمده از پوست پلنگ و وجود سوراخ‌های گلوله روی آن (چهار حفره)، شکار این حیوان با اسلحه شکاری ساچمه زنی و نمک اندود کردن پوست پلنگ توسط متهم محرز شد و در ادامه متهم به آتش زدن باقی‌مانده لاشه پلنگ و مخفی کردن استخوان‌هایش اعتراف کرد.

این مقام قضایی بیان کرد: با توجه به اقاریر متهم، دادیار شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد برای وی قرار جلب به دادرسی صادر کرده و پرونده متشکله نیز با صدور کیفرخواست هم‌اکنون معد ارسال به دادگاه‌های کیفری ۲ است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟