به گزارش رکنا ، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت : در اواخر سال 96 فردی به نام حامد تحت عنوان وکیل دادگستری اقدام به کلاهبرداری از افراد می نماید . وی با جلب اعتماد افراد مبالغ هنگفتی از شهروندان به منظور انجام امور مهاجرتی و دریافت ویزای کانادا و دریافت وام گرفته و متواری می گردد .

با توجه به اینکه متهم به بهانه انجام امور اداری اسناد و مدارک مالی و هویتی مالباختگان را نیز دریافت نموده و در مواردی اقدام به خرید از طریق چکهای مالباختگان نموده بسیاری از مالباختگان از جمله خانم جوانی به نام مینا در صدد برمی آیند به شکلی اسناد و مدارک و چکهای خود را از حامد بازپس بگیرند . در این بین مینا موفق می شود با متهم ارتباط برقرار کرده و با تعقیب متهم محل سکونت وی را شناسایی و از کلیدهای وی یک کپی برای خود تهیه نماید .

مینا به جای اطلاع رسانی به پلیس در خصوص محل اختفاء متهم شخصا وارد عمل شده و کیف اسناد و مدارک مالباختگان را از منزل فرد کلاهبردار سرقت می نماید که همین امر موجب وحشت متهم شده و وی به تصور اینکه پلیس وارد منزلش شده سریعا نسبت به تخلیه منزل اقدام و در اسفند97از کشور خارج می گردد.

مینا پس از آگاهی از فرار حامد به کشور ترکیه با هویت ساختگی با سایر شکات تماس گرفته و به آنان پیشنهاد می دهد در ازای پرداخت پول مدارک و اسنادشان را به آنها برگرداند تا به این طریق هم اسناد را به آنان بازگرداند و هم ضرر مالی خود را جبران نماید .

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در ادامه افزود: با تماس شکات با پلیس آگاهی تهران بزرگ و گزارش زمان و مکان قرار ملاقات مینا و مالباختگان کارآگاهان اداره چهاردهم در محل مورد نظر حاضر و اقدام به دستگیری مینا می نمایند . متهم پس از حضور در پلیس آگاهی اظهار می دارد : با حامد برای انجام امور مهاجرتی آشنا شدم و او همیشه در قرارهای کاری با ظاهری بسیار آراسته و آرم مربوط به کانون وکلای دادگستری حاضر می شد و طوری وانمود می کرد که صاحب چندین شرکت و کارخانه است و به راحتی می تواند امور مربوط به ویزا و مهاجرت مرا به سرانجام برساند.

اما با گذشت زمان متوجه فریبکاری او شدم و تصمیم گرفتم برای بازپس گیری مدارکم اقدام کنم و پس از مدتی با تعقیب او موفق به شناسایی محل سکونت او شده و با کلیدی که از روی کلید منزل تهیه کرده بودم کیف مدارک را سرقت نمودم که همین امر موجب وحشت حامد و فرار او به خارج از کشور شد واینجا بودکه برای جبران ضرر مالی خود فکر فروش اسناد و مدارک به شکات به ذهنم رسید که در قرار ملاقات با مالباختگان توسط پلیس دستگیر شدم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت : تاکنون 4نفر از حامد و مینا به اتهام کلاهبرداری شکایت نموده و مبلغ کلاهبرداری شده توسط وی بالغ بر 15 میلیارد تومان می باشد. علاوه بر اسنادی که مینا در قرار ملاقات به همراه خود آورده بود یک کیف دیگر حاوی اسناد و مدارک نیز از منزل وی کشف گردید و متهمه به دستور بازپرس شعبه 15دادسرای ناحیه 12تهران به اتهام معاونت در کلاهبرداری روانه زندان گردید .

سرهنگ کارآگاه تقی پور به شهروندان توصیه نمود: هرگز در پرونده های قضایی خصوصا مالی مستقلا ورود ننمایند زیرا این امر نه تنها کمکی به حل پرونده نمی کند که با کوچکترین اشتباه زمینه هوشیاری و فرار فرد کلاهبردار را فراهم می نماید و تنها بر پیچیدگی شرایط افزوده می گردد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟