به گزارش رکنا، شرکت بوئینگ آمریکا اعلام کرد که مدیرعامل بخش تولید هواپیما‌های تجاری این شرکت را به دلیل تداوم بحران ناشی از سقوط دو فروند هواپیمای ۷۳۷ در اندونزی و اتیوپی، برکنار کرده است.

تا پیش از این کوین مک‌آلیستر مدیرعامل قسمت هواپیماسازی بوئینگ بود و قرار است از این پس استن دیل یکی از مدیران با سابقه بوئینگ جایگزین وی شود.

دیل پیشتر مدیر خدمات بین‌الملل بوئینگ بود.

این شرکت هواپیماسازی که بزرگترین واحد هواپیماسازی جهان محسوب می‌شود، طی ۱۲ ماه گذشته با بحران زمین‌گیر شدن هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ به عنوان پرفروش‌ترین محصول خود به دلیل سقوط دو فروند از آن‌ها و کشته شدن ۳۴۶ نفر روبرو بوده است.

برکنار شدن مک آلیستر تنها یک روز پیش از موعد منتشر شدن گزارش سه ماهه اخیر بوئینگ بود که به شوکه شدن برخی از کارکنان این شرکت منجر شد.

یکی از کارمندان بوئینگ می‌گوید: مک آلیستر قربانی بحران در بوئینگ شد چرا که وی زمانی به عنوان مدیر بخش هواپیماسازی بوئینگ منصوب شد که این شرکت مراحل پایانی ساخت هواپیمای ۷۳۷ را طی می‌کرد.

در واقع انتصاب مک آلیستر از ابتدا هم برای بوئینگ غیرطبیعی بود، چرا که به جای آنکه یک مدیر باسابقه از داخل شرکت به این سمت منصوب شود، یک مدیر از خارج از بوئینگ به سمت مدیریت بخش هواپیماسازی گماشته شده بود.

حالا دیل به عنوان یک مدیر باسابقه با روابط خوب با مشتریان مهم بوئینگ نظیر شرکت هواپیمایی سنگاپور به عنوان مدیر عامل ساخت هواپیما‌های تجاری انتخاب شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟