به گزارش رکنا ، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان از دستگیری عامل تغییر رشته کنکور در این استان خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: یک زن جوان با در دست داشتن مرجوعه قضایی و مراجعه به پلیس فتا از ایجاد تغییرات رشته تحصیلی خود در کنکور خبر می‌دهد.

او افزود: با بررسی‌های صورت گرفته از سوی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که متهم با ورود به صفحه انتخاب رشته شاکی ، تابعیت این زن را به افغانستانی و مرکز آزمون را از کبودراهنگ به گل تپه تغییر داده است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: ایجاد این تغییرات موجب مجاز نشدن این زن برای ادامه تحصیل در رشته تربیت معلم شد.

سرهنگ سرخوش نهاد بیان کرد: با بررسی‌های فنی عامل دستکاری در رشته انتخابی دستگیر و پس از مواجهه با شاکیه مشخص شد که متهم همسر سابق شاکیه است.

او گفت: متهم با در دست داشتن اطلاعات شناسنامه‌ای و سرقت اطلاعات کاربری همسر سابق با انگیزه انتقام جویی وارد سامانه شده و رشته و تابعیت این زن را تغییر داده است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان بیان کرد: با پیگیری پلیس فتا و ارسال مستندات شکایت این داوطلب به هیات رسیدگی به تخلف‌های سازمان سنجش ، این زن در رشته انتخابی مجاز و مشغول به تحصیل شد.

سرهنگ سرخوش نهاد ادامه داد: بسیاری از پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا به علت آگاهی نداشتن افراد و کاربران درباره ضرورت نگهداری و حراست از اطلاعات شخصی تشکیل شده است.

او تاکید کرد: شهروندان باید بدانند که افراد سودجو و فرصت طلب از هر گونه اطلاعات شخصی به دست آمده سوء استفاده می‌کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟