به گزارش رکنا، سرهنگ محمدرضا بهمنی نژاد شنبه در تشریح اقدامات یگان حفاظت میراث فرهنگی این استان در نیمه نخست امسال افزود: آثار تاریخی نشانگر هویت یک ملت و حفاظت از آن وظیفه همه مردم است و در همین راستا با تلاش و فعالیتهای مستمر و شبانه روزی نیروی های یگان حفاظت تعداد ۷۵ هزار و ۶۰۰ بازدید از آثار تاریخی استان انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس ادامه داد: همچنین طی این مدت، تعداد یک هزار و ۲۶ قطعه اشیاء عتیقه و بدل، ۱۱۹ قطعه اداوات مربوط به حفاری غیر مجاز، ۱۱ دستگاه فلزیاب مکشوفه از متهمان کشف و ضبط شد.

بهمنی نژاد با اعلام دستگیری ۷۸ مجرم و ارجاع ۱۱۰ پرونده به مراجع قضایی طی این مدت، تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته، از ۱۵ مورد مرمت غیر مجاز، ۱۴ مورد تغییر کاربری و ایجاد خسارت به آثار تاریخی و ۹۸ مورد تصرف و تملک و ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری شده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس در پایان خواستار مشارکت بیشتر سازمانهای مردم نهاد و انجمن ها در حفاظت از آثار تاریخی شد و خاطر نشان کرد: فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس از طریق شماره تماس ۳۷۳۰۰۵۵۳ و تلفن گویای ۱۸۰۱ و شماره ۰۹۶۶۲ متعلق به یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور، آمادگی دریافت گزارشهای مردمی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟