به گزارش رکنا، حسین زارعی در خصوص صدور جواز دفن جانباختگان تصادف تریلی و مینی بوس در گلستان  اظهارکرد: به دلیل این که انجام آزمایشات ژنتیک زمان بر است و خانواده ها هم مصر بودند که اجساد بستگانشان دفن شود، امروز (یکشنبه) جواز دفن برای آن ها صادر شد.

وی افزود: از مجموع ۱۵ نفر که در این حادثه فوت کردند، سه نفر احزار هویت شده و از ۱۲ نفر دیگر نمونه گیری شد تا برای آزمایش DNA به استان خراسان رضوی یا فارس ارسال شود.

زارعی اضافه کرد: برای این ۱۲ نفر کد تعریف شده و اجساد تحویل نیروی انتظامی شد تا توسط خانواده های خاکسپاری شوند.

زارعی توضیح داد: با توجه به مراسم یادبودی که برای این افراد فردا (دوشنبه) گرفته خواهد شد، روز سه شنبه با توجه به جنسیت متوفی از خانواده ها نمونه گیری خواهد شد.

وی با بیان این که آزمایش ژنتیک در کشور، به صورت منطقه ای انجام می شود، اضافه کرد: چون اجساد سوخته بود، نمونه استخوان و دندان از اجساد گرفته شده و آزمایش نمونه دندان در برخی از مراکز انجام می شود.

گفتنی است که آیین تشییع و خاکسپاری پیکرهای ۱۵ جان‌باخته تصادف روز گذشته (۳۰ شهریور) یک دستگاه تریلی با مینی بوس در جاده اینجه برون به گنبد، با حضور گروه‌های مختلف مردم و مسئولان در روستای «قره آغاچلی» شهرستان مراوه‌تپه برگزار شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟