به گزارش رکنا، ظهر امروز بخشی از مسیر شمال به جنوب در خیابان شهید غیوری شهرری برای چندمین بار در یک هفته گذشته، دچار فروریزش شد.

در پی نشست زمین در این محدوده از شهرری که منجر به ترک برداشتن بخش‌هایی از پیاده‌رو و همچنین مسیر شمال به جنوب ویژه تردد خودروها در خیابان شهید غیوری اتفاق افتاد، این مسیر مسدود شده است.

شب گذشته نیز بخشی از زمین در محدوده چهارراه خط آهن نشست کرد و هفته گذشته نیز شاهد فرونشست زمین در خیابان شهید غیوری شمالی شهرری بودیم.

علیرضا هاتفی دبیر بحران شهرداری منطقه ٢٠ در همین راستا اظهارداشت: در اثر لرزش‌هایی که توسط دستگاه تی.بی.ام برای حفاری تونل خط 6 مترو صورت می گیرد، ظهر امروز برای چندمین بار بخشی از خیابان شهید غیوری شمالی شهرری فرونشست.

وی افزود: به همراه شهردار منطقه ۲۰ و مدیران شهری بازدیدی از محل فرونشست زمین در تقاطع خیابان شهید غیوری و کوچه سنارا داشتیم که با تشخیص و حضور به موقع عوامل مترو و شهرداری، مشکلی برای ساکنان پیش نیامده و مامورین امدادی در حال رفع مشکل هستند، از شهروندان می‌خواهیم که از تردد غیرضروری در این محدوده پرهیز کنند احتمالا تا ۴ روز آینده مسیر بازگشایی می شود.

هاتفی با بیان اینکه اگر مشکلی برای ساکنین این محدوده پیش بیاید بیمه جبران خسارت می‌کند تصریح کرد: به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، با همکاری شرکت مترو، ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ۲۰، شرکت های گاز، آب و مخابرات وضعیت سلامت تاسیسات زیرسطحی بررسی شد.

وی با بیان اینکه حدفاصل اتوبان شهید کریمی تا کوچه سنارا با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۰ و پلیس راهور مسدود شده است، گفت: ساکنین کلیه ساختمانهای این محدوده در صورت مشاهده هرگونه نشست و یا ترک در ساختمان خود به ارگانهای ذیربط اطلاع رسانی نمایند.

هاتفی گفت: پیمانکار شرکت مترو موظف شد به منظور بررسی شرایط لایه های خاک و وجود حفره های احتمالی نسبت به حفاری عمیق از سطح زمین و بر روی محور تونل و نیز نصب علائم گمانه زنی بر روی ساختمانهای اطراف و اطلاع رسانی آن به شهرداری منطقه ۲۰ اقدام کند.

دبیر بحران شهرداری منطقه ٢٠ تصریح کرد: شرکت گاز باید نسبت به حفاری روی خط عبوری لوله گاز فشار قوی و بررسی سلامت لوله ها و شرکت آب و فاضلاب نسبت به بررسی شکستگی لوله اقدام نمایند.

وی با اشاره به گسل ری بیان کرد: به دلیل وجود یکی از شاخه های گسل ری و همچنین شرایط آب زیرزمینی در این موقعیت، پیچیدگی های شرایط زیرسطحی بیشتر شده است که می تواند از علل نشست زمین باشد.

زمین در شهرری دهان باز کرد

نشست بخشی از خیابان شهید غفوری در منطقه 20؛ نشست کامل صحت ندارد

شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۲۰ با بیان اینکه نشست خیابان غیوری کنترل و مدیریت شده است،گفت: شائبه‌های مطرح شده مبنی بر نشست کامل و بیش از ۱۰ متری خیابان صحت ندارد.

معصومه پورنظری شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۲۰ اظهار داشت: بر اثر حفاری خط شش مترو تهران بخشی از خیابان شهید غیوری با نشست مواجه بود که این موضوع در پیش‌بینی اولیه مجریان خط شش مترو وجود داشت.

وی با توجه به برداشت و مطالعات خاک این ناحیه گمانه این نشست وجود داشت، ادامه داد: این محل مسیر گسل بوده و با توجه به دستی بودن خاک امکان این نشست وجود داشت و این موضوع یک حادثه یا اتفاق نبود.

شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۲۰ با تأکید بر اینکه دستگاه حفاری مترو از آن ناحیه عبور کرده و خطری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: شائبه‌های مطرح شده مبنی بر نشست کامل و بیش از ۱۰ متری خیابان شهید غیوری صحت ندارد و هیچ خطر و مشکلی برای ساختمان‌های اطراف و ساکنان وجود ندارد.

پورنظری با اعلام اینکه نشست خیابان شهید غیوری کنترل و مدیریت شده است، تصریح کرد: شرکت مترو پس از حفاری بلافاصله اقدام به بتن ریزی می‌کند و زیر زمین خالی نیست و نگرانی وجود ندارد.

وی از پایان بتن‌ریزی خیابان خبر داد و افزود: به دلیل بحث امنیت بیشتر خیابان بسته شده است و پس از عبور کامل دستگاه حفاری از این محدوده در روزهای آینده خیابان بازگشایی می‌شود.

شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۲۰ در پایان به شهروندان اطمینان خاطر داد هیچ مشکلی وجود ندارد و ابراز داشت: برداشت لحظه‌ای توسط کارشناسان در حال انجام و دستگاه‌های ثبت نشست و لرزش روی ساختمان‌های اطراف نصب شده و تاکنون هیچ گزارشی دریافت نشده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟