به گزارش رکنا ، زمانی که ساکنان و همسایگان یک ساختمان سه طبقه مسکونی متوجه خروج دود و آتش از طبقه اول شدند به سرعت این حادثه را به سامانه 125 اطلاع رسانی کردند.

در این عملیات آتش نشانان ایستگاه های ۹۹ و ۱۱۳ ساعت ۱:۱۰ بامداد امروز با دستور ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران به همراه تیم نجات ۲، نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل دستگاه تنفسی، روانه ی خیابان خاوران، خیابان تمدن، کوچه گودرزی شدند.

رضا مجریانی معاون عملیات منطقه ۸ که همزمان به محل حادثه اعزام شده بود در این باره گفت: پس از رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که آتش سوزی در طبقه اول این ساختمان سه طبقه  مسکونی منجر به مسدود شدن راه خروج ساکنین و گرفتار شدن آنها شده بود.

وی افزود: ۸ نفر از محبوسین قبل از رسیدن نیروهای عملیات، از طریق پنجره ها موفق به خروج از ساختمان شده بودند و یک دختر بچه  ۳ساله را که در محاصره دود قرار گرفته و در یک قدمی مرگ قرار داشت به ناچار از پنجره طبقه دوم به بیرون پرتاب کرده بودند که خوشبختانه توسط همسایگان حاضر در کوچه نجات یافته بود.

مجریانی تصریح کرد: آتش نشانان بی درنگ پس از قطع برق و گاز ساختمان و کشیدن یک رشته لوله ی آبدهی، برپا کردن نردبان هیدرولیکی و تقسیم شدن به دو گروه، وارد ساختمان شدند و ضمن مهار آتش سوزی و جلوگیری از پیشروی آن، به جستجو در طبقات برای نجات محبوسین دیگر شتافتند.

وی با اشاره به نجات 8 نفر از ساکنان از میان دود و آتش افزود: خوشبختانه با یاری خدا آتش نشانان افراد باقی مانده در ساختمان را با استفاده از نردبان، صحیح و سالم به خارج از محل حادثه منتقل کرده و برای معاینه ی اولیه تحویل عوامل اورژانس دادند.

فرمانده آتش نشانان خاطر نشان کرد: نیروهای عملیات پس از خاموش کردن کامل شعله های آتش و جلوگیری از بروز خسارت بیشتر به خانه های همجوار و نیز لکه گیری محل حادثه، پس از ایمنی کامل ساختمان و تحویل به عوامل انتظامی به عملیات خود پایان دادند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟