حجم ویدیو: 4.35M | مدت زمان ویدیو: 00:00:42

به گزارش گروه حوادث رکنا، کشور‌های اروپا که دم از حمایت از حیات وحش و انسانیت می‌زنند همچنان اجازه می‌دهند که جشن سالانه کشتار وحشیانه نهنگ‌ها در جزایر فارو برگزار شود.

مردم این جزیره به پیروی از یک سنت قدیمی هر سال در زمان مهاجرت نهنگ‌ها کشتی‌های خود را، چون سدی در دریا لنگر می‌اندازند تا این حیوانات را به قسمت کم عمق هدایت کنند سپس با چاقو و نیزه به طرز وحشیانه‌ای به جان آن‌ها می‌افتند طوری که دریا به رنگ سرخ در می‌آید. مقامات محلی تاکید دارند که کشاورزی و پرورش دام در این جزایر امکان پذیر نیست و کشتن نهنگ‌ها قرن‌هاست که تنها راه نجات ساکنان از گرسنگی و مرگ است.

این در حالی است که مسئولان مدافع حیوانات در سراسر جهان از این موضوع بسیار ناراحت‌اند و معتقدند در حال حاضر در این جزایر غذای کافی موجود است و صیادان قصد ندارند دست از رسم ظالمانه خود بر دارند.

کشتار دلفین‌ها یک سنت قدیمی اسکاندیناوی است. بر اساس این سنت قدیمی در طول ۲۰ سده گذشته، سالانه تعداد زیادی از دلفین‌نهنگ‌های پهلو سفید آتلانتیکی در جزایر فارو کشور دانمارک کشته می‌شوند.بر این اساس تخمین زده می‌شود، در ۳۰ سال گذشته شش میلیون دلفین به این شیوه قتل عام شده‌اند.

مردم فارو، این سنت را یکی از مهمترین سنت‌های تاریخی خود می‌دانند.

فارو نام جزایر هجده گانه‌ای است در شمال اروپا و منطقه اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی، تقریباً در فاصله‌ای مساوی از ایسلند و نروژ قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟