به گزارش رکنا، مدیر مرکز فوریتهای پزشکی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برخورد یک دستگاه سورای پژو ۴۰۵ با شتر در مسیر ایرانشهر- بم یک‌کشته و پنج مجروح برجاگذاشت.

محمودرضا ناصح روز سه‌شنبه اظهار داشت: این حادثه شب‌گذشته در کیلومتر۱۴۰ محور ایرانشهر به بم رخ داد.

وی ادامه داد: یک نفر از مجروحان این حادثه توسط نیروهای اورژانس این دانشگاه به صورت سرپایی درمان و چهار نفر دیگر به وسیله ۲ دستگاه آمبولانس به بیمارستان ایرانشهر منتقل شدند.

به گزارش ایرنا برخورد شتر با خودرو های عبوری در این مسیر تاکنون سبب مرگ تعداد زیادی از هموطنان ما شده است.

شترها گاه به یکباره در جاده ظاهر می شوند البته اگر روز باشد که امکان دیدن شترها برای رانندگان راحتتر است اما بیشتر تصادف ها با شتر در شب رخ می دهد زیرا از یک طرف شترها مکانی راحتتر از آسفالت جاده برای استراحت پیدا نمی کنند و از سوی دیگر راننده تنها در فاصله چند متری متوجه وجود شتر در جاده می شود و زمان کافی برای کنترل خودرو ندارد.

گرچه طرح پلاک کوبی شترها و آموزش به مالکان به منظور جلوگیری از رها شدن این حیوانات در حاشیه راه ها در دستور کار ارگان های دست اندر کار در سیستان و بلوچستان است اما رانندگان نیز باید در عبور از محور های ارتباطی به ویژه در مکان هایی که تابلو هشدار دهنده وجود دارد دقت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟