به گزارش رکنا،  ارتش سوریه پس از نقض توافق آتش‌بس توسط تروریست‌ها، بار دیگر عملیات خود را در استان «حماه» از سر گرفت و دامنه این عملیات را به جنوب استان ادلب رساند.

پایگاه خبری «مراسلون» گزارش داد که ارتش سوریه در عملیات خود در ریف ادلب موفق شد سه نفر از فرماندهان ائتلاف تروریستی «الجبهة الوطنیة للتحریر» (جبهه ملی آزادی‌بخش) را از پای درآورد.

این ائتلاف 28 ماه می 2018 از اتحاد یازده گروه تروریستی در شمال غرب سوریه تشکیل شد. هسته اصلی این ائتلاف، گروه تروریستی «ارتش آزاد» سوریه است و تحت حمایت ترکیه قرار دارد.

مراسلون اعلام کرد که این سرکرده‌های تروریستی در جریان درگیری با ارتش سوریه در محورهی عملیاتی «الجیسات» و «الهبیط» واقع در ریف حماه و ریف جنوبی استان ادلب کشته شدند.

نام این سرکرده‌ها به شرح ذیل است:

أبو مصعب التونسی: مسئول کل نظامی گروه ترورستی جیش الاحرار. / أبو صطیف البنشی: فرمانده نظامی نیروهای رنجر جیش الاحرار. / أبو قتادة الحمصی: فرمانده اتاق عملیات نظامی جیش الاحرار ریف جنوبی ادلب.

در همین ارتباط، گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- گزارش داد که در جریان درگیری‌ عناصر تروریستی با ارتش سوریه در جنوب ادلب، حدود 45 تروریست کشته شدند.

دیدبان اعلام کرد که این تعداد تروریست، در عملیات ارتش سوریه در جنوب ادلب به ویژه در شهرک «الهبیط» جان خود را از دست دادند.

نیروهای ارتش سوریه یکشنبه (روز گذشته) پس از روزها درگیری شدید توانستند الهبیط را به کنترل خود در آورند. الهبیط بزرگترین شهرک جنوب ادلب محسوب می‌شود.

کشورهای روسیه، ترکیه و ایران در سیزدهمین نشست آستانه در دوم آگوست گذشته (۱۱ مرداد) بر سر آتش بس در ادلب به توافق رسیدند؛ اما پس از آن النصره اعلام کرد که به این توافق پایبند نخواهد بود و دور جدید درگیری‌ها در شمال غرب سوریه، مجددا از پنجم آگوست آغاز شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟