حجم ویدیو: 2.50M | مدت زمان ویدیو: 00:00:24

جرثقیل

به گزارش رکنا،  کم‌کم به تعداد خودروها افزوده می‌شد و خیابان هم طبق روال هر روز از ساعت 17 به بعد بستر ترافیک و بوق خودروهای عبوری می‌شد. همه‌چیز مانند روال هر روز بود که ناگاهان صدای مهیبی اهالی بولوار هاشمیه را به خیابان کشاند.

جرثقیل غول‌پیکر افسارگسیخته خودروهای سواری را درو می‌کرد و به جلو می‌راند. در یک لحظه خیابان به صحنه جنگی تبدیل شد که انگار زیر بمباران شدیدی قرار گرفته است. خودروهای زیادی تکه و پاره شدند و عده بسیاری از مردم هم برای اینکه از این واقعه جان سالم به در ببرند، به کوچه‌های اطراف پناه بردند.

عقربه‌ها، خطی عمودی را روی صفحه ساعت به تصویر کشیده و خبر از ساعت 18 می‌دادند که سرانجام دیو آهنین زرد از حرکت ایستاد.

مردم که با متوقف شدن جرثقیل به صحنه حادثه آمده بودند، بلافاصله آتش‌نشانی، اورژانس و پلیس را از این خبر مطلع کردند. زمان به‌سرعت سپری می‌شد و لحظات برای مصدومان این تصادف، مرگ‌بار می‌گذشت تا اینکه پای خودروهای امدادی آژیرکشان به محل باز شد و سیل تماشاگران را به کناری زد.

آتش‌نشانان بلافاصله وارد عمل شدند و به سمت خودروهای آسیب‌دیده رفتند. در بررسی اولیه مشخص شد که یک دستگاه خودرو پراید درست زیر جرثقیل قرار گرفته و تقریبا مچاله شده و 5 سرنشین آن هم به‌شدت زخمی و محبوس شده‌اند. مأموران در این لحظه با استفاده از تجهیزات خود، حادثه‌دیدگان را رها کردند اما آنچه از بدن‌های خونین می‌شد فهمید، این بود که 4 تن از آن‌ها حیات نداشتند و نفر دیگر هم که نفس داشت، به‌شدت زخمی شده و جراحات متعددی برداشته بود. در این لحظه گروه دیگری از مأموران آتش‌نشانی به چند خودرو آسیب‌دیده دیگر هم مراجعه کردند که مشخص شد در یک خودرو 4 نفر مصدوم و محبوس شده‌اند.

با تلاش مأموران امدادی، مصدومان از داخل خودرو سواری دیگر نجات پیدا کردند و تحویل اورژانس شدند.

به گفته مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد، این حادثه عصر دیروز در بولوار هاشمیه اتفاق افتاد که در آن یک جرثقیل سنگین پس از انحراف از مسیر خود با 10 خودرو سواری برخورد کرده بود.

امیر عزیزی بیان کرد: علت این حادثه دل‌خراش از سوی کارشناسان پلیس راهنمایی‌ورانندگی در دست بررسی است و تا روشن وضعیت این سانحه،‌ تحقیقات ادامه دارد.

او با اشاره به خسارت‌های ایجادشده در این حادثه دل‌خراش، توضیح داد: متأسفانه 2 زن و 2 کودک خردسال در دم فوت کردند و 5 نفر دیگر نیز مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

مهدی قرآنی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟