به گزارش رکنا، روز گذشته خانواده یک بیمار خرم‌آبادی به نام محمد نقدی نوری 63 ساله که دچار مرگ مغزی شده و در بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد بستری بود اقدام به اهدا اعضا بدن وی کردند.

در همین راستا سعید نقدی نوری فرزند این بیمار مرگ مغزی شده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد با اشاره به اینکه فرهنگ اهدا عضو یکی از سنت‌های نیکو و پسندیده است، اظهار کرد: متأسفانه اطلاع‌رسانی و تبلیغات در این مورد ضعیف است به‌طوری که بسیاری از وابستگان ما از این موضوع هیچ اطلاعی نداشتند.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه به فکر اهدا اعضا بدن پدرتان افتادید، توضیح داد: مادرم چند سال پیش کلیه‌هایش را از دست داده بود و همه خانواده درد و دغدغه پیوند عضو را داشتیم، در آن شرایط راضی بودیم به هر قیمتی کلیه را برای مادرم تأمین کنیم بنابراین با مرگ مغزی پدرم با رضایت خانواده چنین تصمیمی گرفتیم.

نقدی نوری عنوان کرد: این کار علاوه بر جنبه بشردوستانه‌ای که دارد و جان چندین نفر را نجات می‌دهد باقیات و صالحاتی برای پدرم نیز است.

وی تأکید کرد: در مورد اهدا اعضا بدن در لرستان که جو عشیره‌ای دارد و تعصباتی بر زندگی آن‌ها حاکم است باید اطلاع‌رسانی لازم صورت بگیرد زیرا برخی اصلاً از وجود چنین موضوعی اطلاع و یا آگاهی کافی نداشتند.

نقدی نوری ادامه داد: به‌عنوان نمونه عموی من که چند سال پیش پسرش در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود که پس از اطلاع از کار ما بسیار تأسف خورد که چرا او اعضا بدن پسرش را که در حادثه رانندگی دچار مغزی شده بود اهدا نکرده است.

وی تأکید کرد: همان‌طور که درباره مسائل اجتماعی دیگر فرهنگ‌سازی می‌شود در مورد اهدا عضو نیز باید به‌گونه‌ای اطلاع‌رسانی شود که افراد اقدام به دریافت کارت اهدا عضو کنند.

فرزند ارشد محمد نقدی نوری در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه پیکر بدن پدرش را برای اهدا عضو به بیمارستان امام خمینی انتقال داده‌اند، گفت: با توجه به اینکه امکانات و تجهیزات در استان کامل نبود یک گروه پزشکی بدن وی را به تهران منتقل کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟