ماجرا زندگی دوقلوهای بهم چسبیده ای که قرار بود 8 سال پیش بمیرند در فضای مجازی خبرساز شد.

به گفته خانواده این دو قلوها، دو خواهر دوقلو نیو و نلی از آمستردام از بدو تولد از قسمت پشت سر به هم چسبیده اند که هر یک از آنها دارای مغز و بدن مجزای خود هستند و اما مشکل اصلی در قسمت دیگری است که علت اصلی عدم جدا شدن آنها شده است. علت اصلی که منجر به عدم جدایی این دو خواهر دوقلو شده است، متصل بودن شریان حیاتی مغز آنها به یکدیگر است که به همین دلیل پزشکان این ریسک را قبول نمی کنند.

مادر آن ها که به گفته خودش نامش منتشر نشده است، گفت که قبل از زایمان طبق نتایج آزمایش گفته شد که فرزندان دوقلو او با سرهای چسبیده به یکدیگر به دنیا خواهند آمد. با این حال پزشکان بعد از متولد شدن نیو و نلی اعلام کردند که سرخرگ اصلی سر آنها به یکدیگر متصل است و یا بعد از تولد و یا حداکثر تا 10 سال زنده خواهند ماند.

اما هم اکنون این دو خواهر دوقلو 18 سال سن دارند و در کنار سختی که هر یک از آنها در حال تجربه هستند، به سبک خودشان زندگی می کنند و آنها هیچ زمان نمی توانند از یکدیگر جدا شوند و مشکلات خاص خودشان را دارند. از مهم ترین آنها می توان به این اشاره کرد که آنها هیچ وقت نمی توانندا خودشان را در آینه مشاهده کنند و یا هرگز نمی توانند به تنهایی تلویزیون را مشاهده کنند.

این نوع تولد بسیار خاص است و حتی در پزشکی امروز نیز راه حلی برای آن وجود ندارد و به همین دلیل یکی از پدیده های پزشکی است که جراحی آن می تواند قطعا منجر به مرگ طرفین شود و چنین تولدی تنها روزانه می تواند در سرتاسر جهان بین 2 تا 6 درصد دوقلو ها رخ دهد.

نلی در طی مصاحبه ای این گونه گفت: ما وقتی نوزاد بودیم همه فکر می کردند که ما خواهیم مرد و اما امروز ما 18 سال سن داریم و بر روی پاهایمان ایستاده ایم.

با این حال شریان های اصلی این دو خواهر دوقلو به شیوه پیچیده ای به یکدیگر به هم متصل است و اما به گزارش برخی رسانه ها به معنای عدم درمان این دو خواهر دوقلو نیست و می توان با استفاده از برخی عملیات دقیق و پیچیده این دو خواهر دوقلو را از یکدیگر جدا کرد تا بتوانند زندگی عادی و ساده ای همانند سایر انسان ها داشته باشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟