این زن که آیدا نشاط نام دارد، پیش از این به دلیل فشار عصبی زیادی که به دلیل تأمین هزینه برادرش بر او تحمیل شده است، سکته خفیفی کرده بود و درحال حاضر سلامت خودش هم در خطر است. او به خبرنگار ما گفت: برادرم هنوز با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند. روزهای سختی را سپری می‌کنیم و از مردم می‌خواهم برای نجات جان برادرم به ما کمک کنند.

برادر 27ساله این زن سال‌هاست با سرطان‌خون دست‌وپنجه نرم می‌کند، بارها حال او وخیم شده است و به‌دلیل اینکه نتوانسته آمپول‌های شیمی‌درمانی را تهیه کند، در وضعیت بحرانی قرار گرفته است. حالا خانواده‌اش از مردم درخواست دارند به آنها کمک کنند این جوان زنده بماند. به گفته‌ آیدا، پزشکان گفته‌اند درصورتی‌ که آمپول‌ها به برادرش تزریق نشود، او جانش را از دست خواهد داد.

پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره وضعیت پسر جوان و خواهرش که تلاش زیادی برای زنده‌ماندن او می‌کند، در روزنامه «شرق» به چاپ رسیده ‌بود، اما این خانواده در حال ‌حاضر به دلیل عودکردن بیماری پسر جوان و بحران مالی‌ای که برای خانواده ایجاد شده است، در شرایط بسیار بدتری قرار گرفته‌اند. آیدا نشاط پیش از این به خبرنگار ما گفته ‌بود برای اینکه بتواند هزینه درمان برادرش را تأمین کند، مبالغ کلانی پول قرض گرفته و دارو خریده است حالا که موعد چک‌ها رسیده، طلب‌کاران به او فشار می‌آورند و تهدید کرده‌اند او را زندانی خواهند کرد. فشار مالی باعث شده است آنها نتوانند داروی مورد نیاز پسر 27ساله را تأمین کنند.

با همه سختی‌هایی که بود پسر جوان در بیمارستان شریعتی تهران بستری شد تا پیوند مغز استخوان انجام شود. آیدا در‌این‌باره به خبرنگار ما گفت: برادرم یک بار و با دردسر زیاد در بیمارستان بستری شد تا پیوند شود اما در نهایت این اتفاق نیفتاد، چون رنج سلول‌سازی ا و 12 بود و برای پیوند باید این عدد به 14 برسد برای همین او را مرخص کردند و او همچنان باید آمپول‌های گران‌قیمت را تزریق کند تا شرایط از چیزی که هست، بدتر نشود. از طرفی برادرم به دلیل اینکه پیوند انجام نشده است، علاوه بر به‌هم‌ریختگی وضع جسمی، دچار آشفتگی روحی هم شده اما به هر حال، ما هنوز امیدواریم و تلاشمان را می‌کنیم تا او را نجات دهیم. برای این کار به کمک هم‌وطنان نیاز داریم چون با توجه به هزینه داروها و بدهی‌هایی که از مراحل قبل درمان برادرم دارم که موعد چک‌ها و وام‌ها رسیده است، دچار مشکلات زیادی شده‌ام، حتی چند شیفت کارکردن هم کمکی نمی‌کند برای همین از هم‌وطنان کمک می‌خواهم. هر آمپولی که برادرم باید تزریق کند چند میلیون تومان است. مگر یک کارمند چقدر حقوق می‌گیرد؟ آیدا ادامه داد: آن‌قدر گرفتاری‌های ما زیاد شده ‌است که نمی‌دانیم باید چه کنیم. نه‌تنها نتوانستم بدهی‌هایی را که به‌ دلیل درمان برادرم درست شده پرداخت کنم، بلکه نمی‌توانم حتی داروهای مورد نیاز او را تهیه کنم و وضعیت بدی دارم. اگر برادرم دارویش را استفاده نکند، جانش را از دست خواهد داد. من از مردم درخواست کمک دارم. این من هستم که وضعیت برادرم را پیگیری می‌کنم. اگر به زندان بیفتم یا نتوانم داروی برادرم را تهیه کنم، هیچ‌چیز دیگر در زندگی‌ام باقی نمی‌ماند.

شهروندانی که تمایل دارند به جوان بیمار و خواهرش کمک کنند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره ‌‌کارت ٦٠٣٧٦٩١١٣١٣٦٦٠٠٧ بانک صادرات، به نام هاجر آودرون، مادر این خواهر و برادر، واریز کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟