به گزارش گروه حوادث رکنا به نقل از پایگاه خبری 125، همسایگان با مشاهده خروج دود زیاد از منزل مسکونی، سراسیمه در تماس با سامانه 125، این حادثه را اطلاع رسانی کردند و ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران هم ساعت 14 امروز آتش نشانان ایستگاه های 5، 67 را به محل حادثه در میدان رازی، خیابان اینانلو اعزام کرد.
محمد یزدانی افسر آماده منطقه 5 عملیات آتش نشانی که در محل حادثه حضور یافته بود، در این باره گفت: محل حادثه یک ساختمان چهار طبقه مسکونی بود که ناگهان یک انباری در طبقه زیرزمین به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شد و دود حاصل از آن به طبقات بالا نفوذ کرد.
وی افزود: با انتشار دود فراوان درطبقات فوقانی، تمامی ساکنان به سرعت ساختمان را ترک کردند که دراین میان، نوزاد 6 ماهه و کودک یک ونیم ساله ای در طبقات پر از دود گرفتار شدند و این درحالی بود که شعله های سرکش آتش همراه با دود سیاه در حال سرایت به اطراف و طبقات فوقانی بود.
یزدانی تصریح کرد: آتش نشانان به دو گروه تقسیم شدند و پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان مسکونی با استفاده از دستگاه های تنفسی عملیات خود را آغاز کردند.
این افسر آماده آتش نشانی در ادامه اظهار داشت: گروه اول آتش نشانان جستجو در طبقات را آغاز و هردو کودک را به سرعت به خارج از ساختمان منتقل کردند و گروه های دیگرنیز با کمک لوله های آبدهی به طبقه زیرزمین نفوذ کرده و شعله های آتش را مهار و خاموش کردند.
وی علت بروز این حادثه را از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه در دست بررسی اعلام کرد و گفت: نیروهای آتش نشانی با استفاده از فن های تهویه مخصوص آتش نشانی، دودگرفتگی طبقات ساختمان را برطرف کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نجات دو کودک خردسال از میان دود و آتش یک منزل مسکونی

نجات دو کودک خردسال از میان دود و آتش یک منزل مسکونی

نجات دو کودک خردسال از میان دود و آتش یک منزل مسکونی

آیا این خبر مفید بود؟