مسعود آقازیارتی  اظهار کرد: شب گذشته در پی وقوع آتش سوزی در فضای سبز زمین های موسوم به 90 هتکاری زعفرانیه، حدفاصل کوی رضوی(گردو) و کوی ولی عصر(عج)، شهروندان طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک همزمان نیرو‌های عملیات ایستگاه های یک، دو، پنج و هشت را به محل حادثه اعزام کرد.

وی تصریح کرد: در این حادثه، علف های خشک در چندین نقطه از این منطقه به علت نامشخصی دچار آتش سوزی شده بود که با توجه به وجود علف و بوته‌های خشک فراوان در این مکان که وسعت زیادی هم دارد، شعله‌های آتش به سرعت در حال گسترش بود و با توجه به قرارگرفتن تأسیسات شرکت آب و فاضلاب در این منطقه، هر آن احتمال می‌رفت آتش سوزی به آن سرایت کرده و به آن خسارت وارد نماید.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک اضافه کرد: آتش نشانان به سرعت در محل حادثه حضور یافتند و پس از مجهز شدن به دستگاه تنفسی و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی، مشغول مهار و خاموش سازی شعله‌های آتش شدند.

آقازیارتی ادامه داد: به علت عدم وجود راه دسترسی برای خودروهای آتش نشانی به داخل زمین ها، لودر شهرداری وارد عمل شده و با انجام عمل جداسازی از گسترش آتش جلوگیری کرد و همزمان آتش نشانان با استفاده از بیل و پاشش خاک بر روی آتش، عملیات خاموش سازی آتش را ادامه دادند.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش نفسگیر آتش نشانان و پس از حدود سه ساعت عملیات، این آتش سوزی مهار و خاموش شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟