وقتی نرده‌های ایمنی در لبه دهانه یک آتش‌ فشان قرار داده می‌شوند، حتماً دلیل محکمی برای این کار وجود دارد. چهارشنبه‌شب، مردی 21 متر به داخل کالدرای (گودال آتش‌ فشان) کوه کیلویای هاوایی - فعال‌ترین آتش‌ فشان این جزیره - سقوط کرد؛ آتش‌ فشانی که در سال 2018 به مدت 3 ماه متوالی فوران کرده و به‌اندازه 320000 استخر آب مواد مذاب آزاد کرده بود (طبق گفته مجله ساینس Science). البته جالب‌ترین بخش این حادثه بی‌احتیاطی این مرد نیست، بلکه زنده ماندن اوست.

طبق اطلاعیه رسمی پارک ملی آتش‌ فشان‌های هاوایی، حوالی ساعت 6:30 عصر چهارشنبه‌ شب، مردی برای نزدیک شدن به چشم‌انداز استیمینگ بلاف (Steaming Bluff) از یک حصار محافظ فلزی به آن‌سو پرید و از یک صخره 91 متری به پایین سقوط کرد. ساعت 9 شب همان روز او را در یک لبه از دهانه که 21 متر پایین‌تر از سطح بود، زنده اما زخمی پیدا کردند و به‌صورت هوایی به بیمارستان انتقال دادند.

هنوز هویت این مرد شناسایی نشده است و مسئولین دفتر خدمات پارک در حال بررسی حادثه هستند تا تعیین کنند که آیا او به دلیل عبور از حصار مجازات خواهد شد یا خیر.

پس از این حادثه رئیس جنگلبانان جان بروارد هشدار داد که «بازدیدکنندگان هرگز مجاز نیستند از حصارهای ایمنی عبور کنند، به‌خصوص اطراف لبه صخره‌های خطرناک و ناپایدار. عبور از حصارهای ایمنی و ورود به مناطق ممنوعه، آسیب‌دیدگی‌های جدی یا مرگ را برای افراد به دنبال خواهد داشت.»

آخرین بار یک نفر در پارک ملی آتش‌ فشان‌های هاوایی در اکتبر سال 2017 جان خود را از دست داد. طبق گفته روزنامه نیویورک‌تایمز، دلیل این حادثه مرگ‌آفرین سقوط بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟