به گزارش رکنا ؛ در دهه ۱۹۷۰ میلادی یک مرد آمریکایی موفق شد با ایده‌ای عجیب و باورنکردنی در عرض چند ماه به یکی از میلیونر‌های ایالات متحده تبدیل شود. نگهداری حیوان خانگی موضوع عجیبی نیست، اما وقتی حیوان خانگی جای خود را به سنگ می‌دهد همه چیز تغییر می‌کند.
اگر از خواندن این خلاصه تعجب کرده اید، شاید باید از ابتدای داستان با ما همراه شوید. همه چیز به یک شب دوستانه بر می‌گردد. مردی به نام "گری راس دال" همراه با دوستانش در یک شب نشینی دور هم جمع شده بودند. آن‌ها از هر دری با یکدیگر سخن می‌گفتند تا این که صحبت به حیوانات خانگی رسید و دوستان گری شروع به تعریف از شیرینکاری‌های حیوانات خود کردند.
گری در سکوت دوستانش را نگاه می‌کرد. وقتی از او نظر خواستند به طور فی البداهه از یک ایده سخن گفتن که بعد‌ها او را میلیونر کرد. او گفت که از نگهداری حیوان خانگی خوشش نمی‌آید، چون دردسر نگهداری از حیوان خانگی زیاد است، اما به جای حیوان سنگ نگه می‌دارد. این صحبت در حد یک شوخی بود، اما آن شب ذهن او را به خود مشغول کرد.

9883912_157
روز بعد گری به سنگفروشی‌های ساحلی محل زندگی خود رفت و سنگ‌هایی کوچک و صیقلی خرید، سپس هر سنگ را طراحی کرد و درون جعبه‌ای به همراه آشیانه قرار داد و سپس یک کتاب کوچک آموزش نگهداری از سنگ نیز تدوین کرد. این کتاب شامل آداب مراقبت، تغذیه، شستشو و آموزش به سنگ در خانه بود.
سپس با یک آگهی محلی کار فروش سنگ‌های خانگی را شروع کرد. شاید باورتان نشود، اما این سنگ‌ها کریسمس سال ۱۹۷۵، به فروش رسیدند و مردم با سرعتی باورنکردنی از سنگ‌های خانگی استقبال کردند. قیمت هر سنگ خانگی ۳.۹۵ دلار بود و طی شش ماه، دال ثروتی چند میلیون دلاری به هم زد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟