حسن مصفا معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ساعت حدود ۱۴ عصر امروز این غرق شدگی به نیرو‌های هلال احمر اعلام شد که بلافاصله تیم‌های امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام مردم محلی در محدوده روستای اسماعیل علی یکی از اهالی اطراف روستا به نام یاسین بوبک زهی قصد عبور از عرض رودخانه را داشته که بلافاصله غرق می‌شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: نیرو‌های هلال احمر پس از دوساعت جستجو موفق به کشف جسد وی شدند.

وی تاکید کرد: با توجه به آشنایی نبودن بیشتر مردم از وضعیت رودخانه‌ها از خانواده‌ها تقاضا می‌شود از تردد در محدوده رودخانه‌ها یا شنا در آن‌ها خودداری کنند.

با توجه به خشکسالی دو دهه گذشته در منطقه سیستان بسیاری از مردم برای تامین آب مورد نیاز خود در مصب رودخانه‌ها و انهار اقدام به حفر چاه یا چاهک کرده اند که اکنون با جاری شدن آب در این رودخانه‌ها محل و مکان چاه‌ها برای مردم ناآشنا است و افرادی که برای شنا وارد این رودخانه‌ها و انهار می‌شوند احتمال غرق شدن آن‌ها در این چاه‌ها بسیار زیاد است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟