جاده اردبیل - آستارا بر اثر رانش زمین بسته شد/ تلاش پنج گروه راهداری برای بازگشایی راه

سرهنگ فتاحی رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: به علت رانش زمین در جاده اردبیل- آستارا بعد از پل آقچای، تا اطلاع ثانوی تردد به سمت شهرآستارا ممکن نبوده و رانندگان تا بازگشایی جاده باید از مسیر‌های جایگزین رفت و آمد کنند.

در این حال مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از تلاش پنج گروه راهداری برای بازگشایی جاده اردبیل -آستارا خبر داد.

علی رحمتی با بیان اینکه حجم رانش و ریزش برداری ۲ هزار مترمکعب است، گفت که با تلاش راهداران این جاده تا پایان شب بازگشایی می‌شود.

وی به بارش برف و باران در جاده‌های استان اشاره کرد و افزود: ۸۰ گروه راهداری در جاده‌های استان مستقر بوده و با تلاش آن‌ها به جز جاده اردبیل - آستارا تمامی راه‌ها باز بوده و تردد در آن‌ها جریان دارد.

وی از مردم خواست قبل از سفر آخرین وضعیت راه‌ها را از طریق سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها جویا شوند، با احتیاط کامل رانندگی کرده و زنجیرچرخ نیز حتما به همراه داشته باشند.

جاده اردبیل - آستارا به طول ۷۰ کیلومتر از راه‌های پرتردد بین استان اردبیل و گیلان است، گردنه حیران در این جاده واقع شده است . برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟