رضا دهقان درباره فعالیت قرارگاه جهادی امام رضا (ع) مازندران در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: از 28 اسفند سیل نخست مازندران آغاز شد و همچنان باحضور در مناطق سیل‌زده درحال خدمت‌رسانی هستند.

وی افزود: طی این مدت نیروهای قرارگاه جهادی امام رضا(ع) مازندران با حضور در روستاهای روستاهای رکنی‌کلا، تلارپشت، دینه‌سر و ملاکلای سیمرغ، روستاهای سوادکوه، پل‌دختر لرستان و روستاهای سیل‌زده خوزستان حضور فعال داشتند و خدمات بسیار خوبی ارائه کردند.

مسؤول قرارگاه جهادی امام رضا(ع) مازندران بیان کرد: وقتی باخبر شدیم خوزستان زیرآب رفت یک تیم دیگر را به اهواز منتقل کردیم و بخش اندو در چهار کیلومتری سیل‌بند با کیسه‌های خاک کامل کردیم که حتی موفق شدیم یک نفر را که در حال غرق شدن با کمک غواص نجات دادیم که پس از این اتفاق اهالی جشن گرفتند و اندو زیر آب نرفت.

دهقان با اشاره به اینکه روستای بیوض از بخش اسماعیلیه که در فاصله ۴۰ کیلومتری اهواز قرار دارد، اضافه کرد: مشاهده کردیم با ورود آب کل روستا را زیر اب می‌رود و به‌دلیل گل ‌ولای بودن فضا امکان غواصی نبود در چنین شرایطی تجهیزات غواصی وارد آب تاریک رفتیم که هیچ دیدی وجود نداشت.

وی تصریح کرد: گروه شناسایی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) متوجه یک لوله پانزده اینچی شده که در عمق پنج متری از کف کارون آب را به داخل روستا هدایت می‌کرده و امکان مسدود کردن این لوله با این حجم آب و دبی بالا بدون رفتن به داخل اب نبود ولی مشکل آنجا بود که به اصطلاح غواصان (اب تاریک) امکان غواصی هم نبوده چون دید کور کور و بدون دید با این همه شاخه و برگ درختان و کشش آب خیلی خطرناک بود.

مسؤول قرارگاه جهادی امام رضا(ع) مازندران گفت: غواص‌های قرارگاه جهادی امام رضا (ع) استان مازندران بعد شناسایی ورودی لوله را با کیسه‌های که توسط روستاییان پرخاک شد مسیر لوله را مسدود کردند و روستای بیوض را از خطر حتمی آب‌گرفتگی نجات دادند.

دهقان در پایان خاطرنشان کرد: از هفته آینده بازسازی ۴۰ خانه را در روستاهای رکنی‌کلا، ملاکلا و تلارپشت را در کنار نیروهای بسیج و سپاه آغاز خواهیم کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

13980129000374_Test_PhotoN

 

آیا این خبر مفید بود؟