بارش غافلگیر کننده برف در شهرستان بوانات فارس باعث شد ۴۰ درصد باغات این شهرستان در معرض خطر سرمازدگی قرار گیرند.

فرماندار بوانات توضیح داد: از شنبه شب تا صبح یکشنبه بارش برف در گردنه میدان و ارتفاعات منطقه صورت گرفت که باعث شد راهبندان ایجاد شود اما با حضور عوامل مسیر باز شد.

محسن پورزارعی ادامه داد: اما برف کاملاً ارتفاعات را سفیدپوش کرده و به همین خاطر برخی باغات گردو و بادام در خطر سرمازدگی قرار داد.

وی بیان کرد: بعد از بارش برف در کوه‌ها و ارتفاعات، خطر سرمازدگی باغات وجود دارد از این رو به کشاورزان هشدارهای لازم اعلام شده است.

فرماندار بوانات ادامه داد: کشاورزان نیز به غیر از یکسری اقدامات مانند گرم نگه داشتن باغات با استفاده از روشن کردن آتش کار خیلی زیادی نمی‌توانند انجام دهند هرچند این اقدامات بی تأثیر هم نیست.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم این سرمازدگی خسارتی به باغات وارد نکند، بیان کرد: سرمازدگی ناشی از بارش این برف در نقاط مختلف متفاوت است اما حدود ۴۰ درصد باغات در معرض خطر هستند.

پورزارعی با اشاره به بارش‌های بوانات بیان کرد: میزان بارش‌ها به ۳۲۰ میلی متر رسیده و ۲۲ سازه آبخیزداری بوانات اکنون وضعیت خیلی خوبی دارند و چنانچه این سرمازدگی را بدون مشکل پشت سر بگذاریم امسال شرایط بسیار مناسبی از نظر باغات خواهیم داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟