مجتبی طحان درخصوص امدادرسانی به ساکنان مناطق در معرض خطر اظهار داشت: در شهرستان باوی هفت اردوگاه، اهواز 6 ، دزفول، دشت آزادگان و هویزه هرکدام پنج، شوشتر چهار، شوش 2 و اندیمشک یک اردوگاه برای ساکنان مناطق در معرض سیل برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه از چهارم تا 14 فروردین ماه به 36 هزار نفر امداد رسانی شده است ادامه داد: در همین مدت روستاهای چهل کنار و دره نی در بهبهان، روستاهای علی آباد، پاپی آباد، دوبندار، سرخکان در اندیمشک، روستاهای بیت غالب، کاظم حیدر، خلف حیدر، یباره، بیت محارب، بیت یدی، زبید دبات، خلیفه حیدر، مگرن، دبات، بیت گطیش در شوش، روستاهای عیله، دهول، خماس، یشان صخی عبدالسید مریوش، زروک بنی تمیم، زیدان، خماج، رمانه، آبادی سعید، یزآب، شیخ رحمان، شیخ حسین، فارسیه، سروک، شیخ جاسم، یحموره1و2، چویس 1و2و3، ابوطیور1و2و3 در شوشتر و روستاهای سید هاشم، سید ظاهر، سید معن، سید نبی، سید یدیم، روستای بامدژ همچنین سید خلف در اهواز تخلیه شده اند.

طحان یادآور شد: همچنین روستاهای دریسیه علیا و سفلی، نصاره کوچک و بزرگ، ابو الصخیر در شادگان، روستاهای فارسیات، اسماعیلیه 1 و 2، کوت سید صالح در شهرستان کارون و روستاهای اذیب، زاویه خرسان، زاویه مشعلی، زاویه حمودی، بنه عاطی، پیروزی، دیلم سفلی و حاجیان در دزفول تخلیه شده اند.

به گفته سخنگوی جمعیت هلال احمر خوزستان از سوم تا 14 فروردین، شهرستان های بهبهان، لالی، گتوند، ایذه، شوشتر، باغملک، هفتکل، آبادان، شادگان، هویزه، رامهرمز، اندیمشک، اندیکا، باوی، مسجدسلیمان، دزفول، شوش، اهواز، دشت آزادگان، کارون متأثر از سیل شده اند در برخی از شهرستان ها، سیل فروکش کرده و در برخی از مناطق هنوز سیل و تبعات آن وجود دارد.

هشدار و آمادگی مقابله با سیلاب از سوم فروردین در تمام رودخانه های خوزستان اعلام شده است؛ با اعلام وضعیت اضطراری در خوزستان از شنبه هفته جاری، کلیه دستگاه های اجرایی این استان به حالت آماده باش درآمده اند.

پیش بینی شده از روز 11 تا 16 فروردین جاری به دلیل بارش باران در بالا دست، حدود سه میلیارد متر مکعب آب وارد سدهای خوزستان شود که 1.2 میلیارد متر مکعب از این حجم آب سبب پر شدن ظرفیت خالی مخازن سدها می شود و بقیه باید تخلیه شود که بر اثر این تخلیه نقاط پایین دست سدها دچار آبگرفتگی و سیلاب خواهند شد.

طغیان و بروز سیلاب در حوضه های کارون ، دز و کرخه ، سبب شده مناطقی از شمال ، مرکز و غرب خوزستان که در مسیر این رودخانه ها قرار گرفته اند در معرض سیلاب قرار گیرد.

منبع: برنا

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟